vytisknout velikost písma Zase nasnežilo? Chcelo by to Chevrolet s pásmi

Ak by ste aktuálne zháňali nejaký stroj, ktorý nezaskočia ani tie najhoršie zimné podmienky, môžete siahnuť po upravenom Chevrolete Sport Van. Voz dostal v rámci úprav lyže na prednú nápravu a dozadu pásy. Predtým slúžil v Yellowstonskom národnom parku.
Zase nasnežilo? Chcelo by to Chevrolet s pásmi

Prvá polovica januára je veľmi chladná a zasnežená, čo v niektorých oblastiach SR pôsobí nemalé problémy s dopravou. Riešenia pre podobné situácie ale existujú a jedno také je v súčasnosti na predaj. Ide o Chevrolet Sport Van z roku 1993 upravený pre jazdu po snehu. Cena navyše nie je príliš vysoká.

Úprava je v zásade jednoduchá. Namiesto predných kolies dostal tento Chevrolet lyže, dozadu sa nasťahovala dvojica pásov. Zvyšok zostal podľa všetkého sériový. O pohon sa teda stará zážihový osemvalec s objemom 5,7 l, ktorý spolupracuje s automatickou prevodovkou.

Dôkazom toho, že tento Chevrolet v zime naozaj žiadny väčší prídel snehu nezastaví, je jeho pôvod. Predtým vozil turistov v Yellowstonskom národnom parku, kde v zime klesajú teploty pod -30°C. Ak vás americký snežný špeciál zaujal, inzerát nájdete na eBay. Cena je navyše celkom zaujímavá. Predávajúci požaduje v prepočte necelých 10-tisíc eur.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY