vytisknout velikost písma Záhadné skice ukazujú chystaný superšport od Ferrari

Záhadné skice naznačujú superšport Ferrari. V hre je aj model od Maserati, založený na technike LaFerrari. Ferrari tento rok oslavuje 70 rokov od založenia. Pravdepodobne ide o jedinečný model pre zámožného zberateľa.
Záhadné skice ukazujú chystaný superšport od Ferrari

Európsky úrad pre ochranu duševného vlastníctva zverejnil patentové zábery záhadného superšportového Ferrari. Legendárna talianska automobilka si tieto skice registrovala už minulý rok, ale úrad ich ukázal až teraz. Autorom návrhu je šéfdizajnér Ferrari Flavio Manzoni. Žiadne ďalšie informácie k dispozícii nie sú.

Otázkou ostáva, čo je to vlastne za auto. Proporcie a umiestnenie vstupov vzduchu zodpovedajú koncepcii aktuálneho superšportu LaFerrari, takže buď sa jedná o jedinečný exemplár pripravovaný k oslavám 70. výročia automobilky, alebo ide o nový model inej značky koncernu FCA. Pred časom totiž aj Maserati malo svoj superšport, ktorý si vypožičalo techniku ​​od Ferrari Enzo.

Maserati MC12 bol skutočný unikát, ale v súčasnej dobe je v koncerne FCA trochu chladná atmosféra a na superšport Maserati to príliš nevyzerá. Maserati totiž má hrať úlohu "Dacie" medzi športovými a exkluzívnymi autami. A má tiež testovať napríklad hybridné systémy pre Ferrari. Kým pre klientelu Ferrari by bol hybridný preplňovaný šesťvalec neakceptovateľný, u Maserati sa to znesie.

My by sme skôr vsádzali na jedinečný kus pre zámožného klienta, ktorý chcel svoje LaFerrari naozaj originálne. Ak totiž máte len ťažko predstaviteľnú sumu peňazí na hranie a ste vážený zákazník, Ferrari vám pripraví auto presne podľa predstáv. Každý rok sa niekoľko takých objaví, náhodne napríklad posledné Ferrari J50 na oslavu pol storočia existencie Ferrari na japonskom trhu.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY