vytisknout velikost písma Z nuly na 161 km/h za 3,8 sekundy? Už o tri roky

Chystá sa ďalšie veľmi expresné elektrické auto. Ariel Motor čoskoro predstaví auto nazývané P40. Pri 1600 kg ponúka 880 kW. Zrýchlenie z nuly na 100 km/h trvá menej ako tri sekundy. Predaj sa začne až v roku 2020.
Z nuly na 161 km/h za 3,8 sekundy? Už o tri roky

Ariel Motor je lepšie známy svojou ľahkou motokárou s názvom Atom, ale tento výrobca si tiež uvedomuje skutočnosť, že v budúcnosti to nebude možné bez elektrického auta. To je dôvod, prečo sa takýto automobil aj pripravuje. Ako píše britský Autocar, pôjde o veľmi svižný stroj. Základom modelu P40 je monokok hliníka s uhlíkovou karosériou. Hmotnosť by sa mala udržiavať pod 1600 kg. Vozidlo dostane štyri nezávislé elektrické motory. Celkový výkon je 880 kW alebo takmer 1200 koní. Zrýchlenie z nuly na 100 míľ za hodinu (161 km/h) trvá len 3,8 sekundy. Pri rýchlosti 240 km/h budete jazdiť 7,8 sekundy po štarte, najvyššia rýchlosť je elektronicky obmedzená na 257 km/h.

Okrem tejto veľmi rýchlej štvorkolky bude aj mierne pomalšia verzia s pohonom zadnej nápravy. V obidvoch prípadoch však auto dostane aj elektrický generátor, ktorý rozšíri rozsah. Konkrétne to bude turbína predstavená v minulom roku. Kapacita batérií by mala stačiť na to, aby trvalo menej ako 200 km alebo pätnásť minút prudkej jazdy. Potom budete musieť zaparkovať Ariel na päťdesiat minút na rýchlonabíjaciu stanicu.

Podľa spoločnosti Autocar sa dozvieme viac informácií v blízkej budúcnosti, ale na predaj si ešte nejakú tú chvíľku predsa len počkáme. Súčasné plány hovoria o uvedení do prevádzky v roku 2020.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY