vytisknout velikost písma VW Beetle prežije ako elektromobil

Budúca generácia VW Beetle bude plne elektrická. Elektromotor bude vzadu, ako v pôvodnom "chrobáku". Elektrickej reinkarnácie sa možno dočká aj Scirocco. Platforma MEB poskytne v dohľadnej dobe základ 15 modelom.
VW Beetle prežije ako elektromobil

Zrejme ste zaregistrovali, že automobilka Volkswagen v rámci vyšetrovania a reštrukturalizácie ukončila výrobu niektorých modelov. Nedávno skončil Volkswagen Scirocco a rovnaký osud čoskoro stretne aj štýlový model Beetle. Napriek tomu by tieto vozidlá nemali z histórie nemeckej značky úplne zmiznúť. V prípade Beetle sa možno dočkáme ozajstného návratu ku koreňom.

Šéf Volkswagenu Herbert Diess povedal britskému Autocar, že automobilka hľadá pre tieto modely nové cesty a v prípade Beetle je isté, že jeho nová generácia bude plne elektrická. Využije upravenú platformu MEB. To tiež znamená, že bude mať elektromotor vzadu a pohon zadných kolies. Ako legendárny predchodca.

Plne elektrický Beetle novej generácie bude jeden z pätnástich modelov na platforme MEB. Volkswagen sa tiež nechal pred časom počuť, že chce elektromobily vyrábať konkurencieschopné aj bez dotácií. Beetle by sa tak mohol zmeniť v naozaj revolučné auto, rovnako ako tomu bolo v 40. a 50. rokoch minulého storočia.

Podobný osud by mohol stretnúť aj model Scirocco. Volkswagen totiž hľadá emocionálny smer, ktorým sa bude jeho elektrická autá uberať. A určite bude potrebovať niečo, čo by mohol označiť ako športové auto. A pre takéto účely by sa Scirocco určite hodilo. Volkswagen dokonca zvažuje aj plne elektrický kabriolet a reinkarnáciu modelov Kübelwagen a Buggy.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY