vytisknout velikost písma VW Beetle prežije ako elektromobil

Budúca generácia VW Beetle bude plne elektrická. Elektromotor bude vzadu, ako v pôvodnom "chrobáku". Elektrickej reinkarnácie sa možno dočká aj Scirocco. Platforma MEB poskytne v dohľadnej dobe základ 15 modelom.
VW Beetle prežije ako elektromobil

Zrejme ste zaregistrovali, že automobilka Volkswagen v rámci vyšetrovania a reštrukturalizácie ukončila výrobu niektorých modelov. Nedávno skončil Volkswagen Scirocco a rovnaký osud čoskoro stretne aj štýlový model Beetle. Napriek tomu by tieto vozidlá nemali z histórie nemeckej značky úplne zmiznúť. V prípade Beetle sa možno dočkáme ozajstného návratu ku koreňom.

Šéf Volkswagenu Herbert Diess povedal britskému Autocar, že automobilka hľadá pre tieto modely nové cesty a v prípade Beetle je isté, že jeho nová generácia bude plne elektrická. Využije upravenú platformu MEB. To tiež znamená, že bude mať elektromotor vzadu a pohon zadných kolies. Ako legendárny predchodca.

Plne elektrický Beetle novej generácie bude jeden z pätnástich modelov na platforme MEB. Volkswagen sa tiež nechal pred časom počuť, že chce elektromobily vyrábať konkurencieschopné aj bez dotácií. Beetle by sa tak mohol zmeniť v naozaj revolučné auto, rovnako ako tomu bolo v 40. a 50. rokoch minulého storočia.

Podobný osud by mohol stretnúť aj model Scirocco. Volkswagen totiž hľadá emocionálny smer, ktorým sa bude jeho elektrická autá uberať. A určite bude potrebovať niečo, čo by mohol označiť ako športové auto. A pre takéto účely by sa Scirocco určite hodilo. Volkswagen dokonca zvažuje aj plne elektrický kabriolet a reinkarnáciu modelov Kübelwagen a Buggy.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY