vytisknout velikost písma VW Arteon je síce moderný, ale výkonom na starší Passat CC stráca

Najrýchlejší Arteon disponuje výkonom 280 koní. Predchodcu v podobe Passatu CC však ponúkal aj 300 koní. Ak vám to vadí, v ABT dokážu zdvihnúť výkon Arteonu na 336 koní.

Volkswagen Arteon je nepochybne zaujímavý automobil plný najmodernejšej techniky. Lenže jeho aktuálne najsilnejšia verzia disponuje "len" zážihovým prepĺňaným štvorvalcom naladeným na 206 kW (280 k). Málo to rozhodne nie je, no predchodca v podobe modelu Passat CC mohol mať aj zážihový šesťvalec a výkon 220 kW (300 k). Ak vám tento drobný nedostatok Arteonu vadí, v ABT aktuálne predstavili riešenie.

Spoločnosť ABT je tradičný úpravca koncernových automobilov a ani Arteon nezostal mimo ich záujmu. Dôvodom údajne bola práve skutočnosť, že predchodca mohol byť výkonnejší. Technici teda vymenili riadiacu jednotku a vo výsledku dostali zo zážihového preplňovaného dvojlitra parametre 247 kW (336 k) a 420 Nm.

Samozrejme nemusí zostať len pri zvyšovaní výkonu. Ak si to budete želať, v ABT vám namontujú aj športové pružiny a zároveň znížia podvozok. K dispozícii sú aj disky s veľkosťou 19 až 21 palcov.

Ak máte záujem, za úpravu motora v réžii ABT zaplatíte necelých dve tisíc eur, práca stojí v prepočte približne štyri tisícky. A ak si teraz hovoríte, že rovnaký motor vlastne má aj Superb, takže by nemal byť problém upraviť aj mladoboleslavskú vlajkovú loď, máte pravdu. To isté ABT ponúka aj pre najrýchlejší Superb, pričom výsledné parametre sú zhodné s upraveným Arteonem.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY