vytisknout velikost písma Volvo zvoláva viac ako 70 000 áut. Pre bezpečnostný pás

Volvo zvoláva do servisu zhruba 79 000 áut. Problémom je bezpečnostný pás spolujazdca. Problémy sa týkajú amerického a kanadského trhu.
Volvo zvoláva viac ako 70 000 áut. Pre bezpečnostný pás

Zvolávacie akcie sú dnes úplne bežné a týkajú sa úplne všetkých automobiliek. Ani Volvo nie je výnimkou. Aktuálne sťahuje do servisu necelých 80 000 vozidiel kvôli potenciálnemu problému s bezpečnostným pásom spolujazdca. Existuje podozrenie, že by sa mohol v prípade nehody rozopnúť.

Záležitosť sa týka modelov S60, XC60, V60, S90 a XC90 modelových rokov 2016 a 2017. Konkrétne by sa malo do servisov značky dostaviť 74 000 automobilov predaných na americkom trhu a ďalších päť tisíc predaných v Kanade. Oprava bude údajne veľmi rýchla.

Upozornenie na možné problémy s bezpečnostným pásom spolujazdca dostala automobilka v auguste, lenže okamžité vyšetrovanie neodhalilo žiadne nesprávne fungujúce pásy. Až neskôr dodávateľ zistil, že by niekoľko málo kusov nemuselo byť v stopercentnom stave a preto nasleduje zvolávacia akcia, ktorá má ale skôr preventívny charakter.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY