vytisknout velikost písma Volvo XC40 bolo predčasne odhalené

Volvo XC40 má predčasne po premiére. Novinka je na nerozoznanie od konceptu 40.1 z minulého roka. Očakávajte trojvalcové motory. Vozidlo príde do predaja veľmi skoro.
Volvo XC40 bolo predčasne odhalené

Volvo plánuje spustiť svetovú premiéru svojho malého crossoveru XC40 už tento štvrtok (21. septembra), ale ako to už tak býva, internet bol rýchlejší. Preto dnešné fotografie odhaľujú celé auto. Prekvapenie sa nekoná, dizajn úplne kopíruje koncept 40.1 predstavený minulý rok.

Fotky, ktoré majú pôvod v maďarskej pobočke švédskej automobilky vypustili do sveta kolegovia z Carscoops. Základom tohto modelu bude nová platforma CMA určená práve pre kompaktné modely. Vznikla v spolupráci s čínskym výrobcom automobilov Geely, ktorý vlastní Volvo.

Príchod tejto platformy znamená aj príchod 1,5-litrového trojvalca. Ponúka priamy systém vstrekovania paliva, preplňovanie turbodúchadlom a premenlivé časovanie ventilov. V hybridnom T5 najvyššej triede bude mať motor spolu s elektromotorom výkon 184 kW (250 k).

Na presné dáta je ešte skoro, no koncept meral na dĺžku 4390 mm, na šírku 1933 mm a na výšku 1635 mm, pričom jeho rázvor bol 2,7 m. Dá sa očakávať, že sériová verzia na tom bude minimálne dosť podobne.

Kedy presne príde nový Volvo XC40 na trh? Bude to čoskoro. Svedčí o tom skutočnosť, že malý švédsky crossover je zaradený do európskej ankety Car of the Year 2018. Podľa pravidiel sa môžu o tento titul uchádzať len modely, ktoré sa budú do konca roka predávať minimálne na piatich európskych trhoch.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY