vytisknout velikost písma Volvo XC40 bolo predčasne odhalené

Volvo XC40 má predčasne po premiére. Novinka je na nerozoznanie od konceptu 40.1 z minulého roka. Očakávajte trojvalcové motory. Vozidlo príde do predaja veľmi skoro.
Volvo XC40 bolo predčasne odhalené

Volvo plánuje spustiť svetovú premiéru svojho malého crossoveru XC40 už tento štvrtok (21. septembra), ale ako to už tak býva, internet bol rýchlejší. Preto dnešné fotografie odhaľujú celé auto. Prekvapenie sa nekoná, dizajn úplne kopíruje koncept 40.1 predstavený minulý rok.

Fotky, ktoré majú pôvod v maďarskej pobočke švédskej automobilky vypustili do sveta kolegovia z Carscoops. Základom tohto modelu bude nová platforma CMA určená práve pre kompaktné modely. Vznikla v spolupráci s čínskym výrobcom automobilov Geely, ktorý vlastní Volvo.

Príchod tejto platformy znamená aj príchod 1,5-litrového trojvalca. Ponúka priamy systém vstrekovania paliva, preplňovanie turbodúchadlom a premenlivé časovanie ventilov. V hybridnom T5 najvyššej triede bude mať motor spolu s elektromotorom výkon 184 kW (250 k).

Na presné dáta je ešte skoro, no koncept meral na dĺžku 4390 mm, na šírku 1933 mm a na výšku 1635 mm, pričom jeho rázvor bol 2,7 m. Dá sa očakávať, že sériová verzia na tom bude minimálne dosť podobne.

Kedy presne príde nový Volvo XC40 na trh? Bude to čoskoro. Svedčí o tom skutočnosť, že malý švédsky crossover je zaradený do európskej ankety Car of the Year 2018. Podľa pravidiel sa môžu o tento titul uchádzať len modely, ktoré sa budú do konca roka predávať minimálne na piatich európskych trhoch.

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka
Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva Extreme Cross: Krátka jazda s ruským monster truckom

Lada Niva existuje mimo iného v radikálnej úprave značky Bronto. Voz prešiel dokonca aj homologáciou pre Európu. U nás sa predáva ako Niva Extreme Cross. Už len vidieť túto špecialitu v pohybe je zážitok. Niva Extreme Cross prekvapivo používa celkom sériový motor.

10. 11. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY