vytisknout velikost písma Volvo V90 Cross Country v edícii Ocean Race má koberčeky z rybárskych sietí

Nové Volvo V90 Cross Country prichádza v známej edícii Ocean Race. Technické zmeny nečakajte, všetky novinky sú kozmetické. Vznikne séria čítajúca 3000 kusov. Z každého exemplára dá Volvo 100 eur na výskum znečistenia oceánov.
Volvo V90 Cross Country v edícii Ocean Race má koberčeky z rybárskych sietí

Modely Volvo v edícii Ocean Race poznáme z minulosti. Vždy išlo o autá plné zaujímavých detailov typu mapy sveta na krycej roletke kufra. Aktuálne sa táto špeciálna edícia vracia. Jej základom je tentoraz nové Volvo V90 Cross Country.

Podstata veci zostala zhodná, takže žiadne technické novinky nečakajte. Všetky zmeny sú rýdzo kozmetické. V90 Cross Country v prevedení Ocean Race ponúkne bielu farbu karosérie, matne sivé plasty a jasne oranžové detaily. Ak vám táto kombinácia niečo pripomína, máte pravdu. Automobilka tak odkazuje na koncept XC Coupé z roku 2014. Veľmi podobný je aj strešný box.

Aj interiér kombinuje svetlé farby s jasne oranžovými detailmi. Sem tam sa objavuje nápis "Ocean Race", novinkou je napríklad vyberateľná baterka v kufri, viac zásuviek pre dobíjanie rôznych zariadení alebo koberčeky vyrobené z materiálu Econyl. To je tkanina, ktorá vznikla recykláciou nylonu (napríklad aj z rybárskych sietí, ktoré sa používajú rôzne v moriach).

Volvo totiž nechce touto edíciou upozorniť ani tak na preteky plachetníc, ako na znečistenie morí plastmi. Lode preto povezú rôzne senzory, vďaka ktorým by vedci mali získať lepší obraz o znečistení oceánov aj na veľmi vzdialených miestach. Okrem toho z každého Volva V90 Cross Country Ocean Race pôjde 100 eur práve na výskum znečistenia oceánov plastom.

Volvo v tejto edícii vyrobí celkom 3 000 exemplárov. Tie zamieria na tridsať trhov po celom svete.

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Škoda Superb 2.0 TSI 4×4 vs. BMW M760Li xDrive

Britskí kolegovia porovnali BMW 760Li xDrive a Škodu Superb 2.0 TSI 4×4. Obe spomínané autá sa v našej redakcii už zastavili, preto sme sa pozreli na presné čísla nameranej dynamiky. Superb na dvanásťvalec ani zďaleka nemá, ale skutočne dobre brzdí.

20. 11. 2017 | Dalibor Žák
Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Test jazdenky: Škoda Fabia RS 1.4 TSI je zaujímavá, ale veľmi riziková

Fabiu RS by sme odporučili niekomu, kto je fanúšik značky a podobné auto chce pre radosť napríklad ako druhý alebo tretí kus do svojej flotily s tým, že toho za rok príliš veľa nenabehne.

14. 11. 2017 | Dalibor Žák
Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Seat Leon 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: Ako je na tom s výkonom?

Motor 1.4 TSI ACT má udávaný výkon 110 kW a krútiaci moment 250 Nm. Dlhodobo testovaný Seat Leon predviedol na valcovej skúšobni ešte lepšie hodnoty a najmä veľmi priaznivé priebehy. Krútiaci moment zostáva v prakticky celom rozsahu bežne používaných otáčok nad udávanou maximálnou hodnotou.

13. 11. 2017 | Jiří Červenka

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY