vytisknout velikost písma Volvo V90 Cross Country v edícii Ocean Race má koberčeky z rybárskych sietí

Nové Volvo V90 Cross Country prichádza v známej edícii Ocean Race. Technické zmeny nečakajte, všetky novinky sú kozmetické. Vznikne séria čítajúca 3000 kusov. Z každého exemplára dá Volvo 100 eur na výskum znečistenia oceánov.
Volvo V90 Cross Country v edícii Ocean Race má koberčeky z rybárskych sietí

Modely Volvo v edícii Ocean Race poznáme z minulosti. Vždy išlo o autá plné zaujímavých detailov typu mapy sveta na krycej roletke kufra. Aktuálne sa táto špeciálna edícia vracia. Jej základom je tentoraz nové Volvo V90 Cross Country.

Podstata veci zostala zhodná, takže žiadne technické novinky nečakajte. Všetky zmeny sú rýdzo kozmetické. V90 Cross Country v prevedení Ocean Race ponúkne bielu farbu karosérie, matne sivé plasty a jasne oranžové detaily. Ak vám táto kombinácia niečo pripomína, máte pravdu. Automobilka tak odkazuje na koncept XC Coupé z roku 2014. Veľmi podobný je aj strešný box.

Aj interiér kombinuje svetlé farby s jasne oranžovými detailmi. Sem tam sa objavuje nápis "Ocean Race", novinkou je napríklad vyberateľná baterka v kufri, viac zásuviek pre dobíjanie rôznych zariadení alebo koberčeky vyrobené z materiálu Econyl. To je tkanina, ktorá vznikla recykláciou nylonu (napríklad aj z rybárskych sietí, ktoré sa používajú rôzne v moriach).

Volvo totiž nechce touto edíciou upozorniť ani tak na preteky plachetníc, ako na znečistenie morí plastmi. Lode preto povezú rôzne senzory, vďaka ktorým by vedci mali získať lepší obraz o znečistení oceánov aj na veľmi vzdialených miestach. Okrem toho z každého Volva V90 Cross Country Ocean Race pôjde 100 eur práve na výskum znečistenia oceánov plastom.

Volvo v tejto edícii vyrobí celkom 3 000 exemplárov. Tie zamieria na tridsať trhov po celom svete.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY