vytisknout velikost písma Volvo ukázalo model S90 Excellence. Namiesto spolujazdca má botník

Volvo predstavilo vrcholnú verziu sedanu S90 označenú ako Excellence. Rovnako ako v prípade staršej XC90 Excellence bude aj tu chýbať sedadlo spolujazdca.
Volvo ukázalo model S90 Excellence. Namiesto spolujazdca má botník

Volvo predstavilo na autosalóne v čínskom Kantone vrcholné prevedenie sedanu S90. V podstate sa nejedná o nič nové, pretože švédska automobilka iba zopakovala to, čo sme už videli v prípade XC90 Excellence. Hlavnou zmenou v porovnaní s bežnými variantmi teda bude aj v sedane absencia sedadla spolujazdca.

To nahradila takzvaná Lounge Console, čo je v preklade multifunkčný botník. Teda schránka, kam si odložia zadní cestujúci (veľmi pravdepodobne majiteľ) topánky a na ktorú si následne natiahne nohy. Konzola tiež obsahuje výklopný monitor. V kombinácii s výklopným stolíkom sa môže S90 Excellence zmeniť v príjemnú pojazdnú kanceláriu.

Volvo tiež sľubuje luxusné materiály vnútri, chladiaci box a poháre z dielne švédskej spoločnosti Orrefors. Vo výbave nebude chýbať ani strešné okno, ďalšie rôzne odkladacie priehradky, vstavaný zábavný systém alebo vyhrievané a chladené držiaky nápojov.

Základom pre S90 Excellence je variant s predĺženým rázvorom náprav, ktorá sa bude v Číne predávať aj v dostupnejších výbavách. Kým Excellence kúpite len ako hybrid T8 Twin Engine, civilnejšie verzie budú k dispozícii aj so zážihovými štvorvalcami T4 a T5. V reči čísel to znamená výkony 140 kW (190 k) a 189 kW (258 k), respektíve 299 kW (408 k) pre hybrid. Samozrejmosťou je armáda bezpečnostných systémov vrátane systému na rozpoznávanie veľkých zvierat.

Čínska predĺžená S90 sa začne vyrábať ešte v novembri, luxusná verzia Excellence bude nasledovať budúci rok.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY