vytisknout velikost písma Volvo S90, V90 a XC90 teraz kúpite vo verzii D3 s výkonom Škody KodiaQ

Volvo prišlo s niekoľkými vylepšeniami pre rad 90. Do ponuky dorazil základný vznetový motor D3. Modely XC90, S90 a V90 tak môžete kúpiť v kombinácii s dvojlitrovým vznetovým štvorvalcom s výkonom 150 koní. Okrem novej pohonnej jednotky bol vylepšený multimediálny systém a prichádza aj systém upozornenia na klzkú vozovku
Volvo S90, V90 a XC90 teraz kúpite vo verzii D3 s výkonom Škody KodiaQ

Rad 90 švédskej automobilky Volvo nie je na trhu dlho. Už teraz ale prichádza niekoľko zmien. Tie sa vzťahujú ako na model XC90, tak aj na sedan S90 a kombi V90. Záujemcovia si budú môcť po novom zaobstarať vznetový štvorvalec D3 s výkonom 110 kW (150 k). Za pozornosť stojí ale aj nástup systému upozornenie na klzkú vozovku.

Od polovice novembra už z výrobnej linky schádzajú aj modely V90, S90 a XC90 s motorom D3. Ide o základný vznetový dvojliter s parametrami 110 kW (150 k) a 320 Nm. To znamená, že najdostupnejšiu verziu tejto rady zaobstaráte s rovnako výkonným motorom, akým disponuje napríklad základná vznetová Škoda KodiaQ (tá ale ponúkne o 20 Nm vyšší krútiaci moment).

Volvá radu 90 v prevedení D3 budú dostupné s novou manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Záujemcovia si môžu navyše objednať pohon všetkých kolies. Automobilka dynamiku neuvádza, ale zato sľubuje priaznivú spotrebu. Sedan S90 si vystačí s prídelom 4,3 l/100 km.

Zaujímavou záležitosťou sú takzvané online bezpečnostné systémy. Počíta sa s tým, že automobily budú konštantne pripojené na internet. Ak systémy vozidla zistia klzkú vozovku, anonymne odošlú upozornenie. Vodič prichádzajúci na dané miesto potom dostane v predstihu úplne aktuálne varovanie.

Rovnakým spôsobom funguje upozornenie na aktiváciu výstražných svetiel. Prichádzajúci vodiči tak dostanú viac času na reakciu a nebudú musieť brzdiť na poslednú chvíľu. Spolu s týmito novinkami prichádza ešte detail týkajúci sa dizajnu - záujemcovia môžu po novom kupovať V90 a S90 s hnedou farbou karosérie Maple Brown.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY