vytisknout velikost písma Volvo, Peugeot, Fiat a ďalší vynechajú autosalón vo Frankfurte

Vo Frankfurte nebude vystavovať niekoľko významných automobiliek. Chýbať bude Volvo, Peugeot, Fiat, Mitsubishi či Nissan. Dôležitosť autosalónov v dobe internetu a sociálnych sietí upadá.
Volvo, Peugeot, Fiat a ďalší vynechajú autosalón vo Frankfurte

Deväť významných automobiliek sa nezúčastní blížiaceho sa autosalónu vo Frankfurte. Radšej investujú rovnaké nemalé prostriedky do efektívnejších akcií a marketingových kampaní. Vo Frankfurte tento rok budú chýbať značky koncernu FCA, teda Fiat, Alfa Romeo a Jeep. Nepríde ale ani Peugeot alebo luxusná značka DS automobilky Citroën. Svoju účasť nepotvrdilo ani Volvo, Mitsubishi, Nissan a Infiniti. Dohromady spomínané značky predstavujú pätinu európskeho trhu, pripomínajú Automotive News.

Význam autosalónov upadá predovšetkým kvôli internetu. Väčšina automobiliek ich dnes chápe skôr ako "morálnu povinnosť" a tradíciu než ako účinnú kampaň s jasne kalkulovateľnou návratnosťou. Uvedení výrobcovia sa však rozhodli, že je lepšie usporiadať samostatné akcie pre novinárov a klientov, prípadne investovať do marketingových kampaní, najmä online.

Problém je aj v tom, že nové modely síce prinášajú noviniek, ale v záplave udalostí z jedného veľkého autosalónu nemôžu novinári a verejnosť logicky obsiahnuť všetko. Zapadnú tak napríklad informácie, ktoré chce automobilka prezentovať ako hlavné novinky vystavovaného auta. Aj preto sa väčšina nových produkčných modelov predstavuje vo vlnách ešte pred autosalónom, kedy je väčšia šanca, že sa novému modelu dostane väčší diel pozornosti médií i verejnosti.

Oveľa atraktívnejšie sú dnes pre automobilky menšie udalosti, napríklad Festival v Goodwoode, súťaž krásy v Pebble Beach či rôzne veľtrhy spotrebnej elektroniky. Sú tiež pre vystavovateľov lacnejšie. Prevádzkovať dva týždne atraktívny stánok na veľkom autosalóne stojí automobilky niekoľko miliónov.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY