vytisknout velikost písma Volvo láka na svoju Ženevskú premiéru. Bude to nová XC60?

Aj Volvo má pre ženevský autosalón pripravenú dôležitú premiéru. Prvý obrázok naznačuje príchod nového SUV, podľa všetkého pôjde o XC60. Aj tentoraz poslúži ako základ platforma SPA.
Volvo láka na svoju Ženevskú premiéru. Bude to nová XC60?

Na zoznam ženevských noviniek si môžeme pripísať ďalšiu položku. Nadchádzajúceho autosalónu sa totiž zúčastní aj automobilka Volvo, ktorá má pripravenú zaujímavú premiéru. O čo pôjde, to zatiaľ nikto oficiálne neoznámil, prvý obrázok ale naznačuje príchod ďalšieho SUV.

Podľa všetkého pôjde o novú generáciu modelu XC60. Ako môžeme vidieť, vozidlo dostane všetky prvky typické pre najnovšie modely Volvo. Chýbať nebudú diódy denného svietenia v tvare písmena T, svetlomety takmer zhodné s XC90 alebo výrazná maska. Aj po technickej stránke toho bude mať nový crossover veľa spoločného s radom 90.

Aj tentoraz technici použijú ako základ platformu SPA, na ktorej už stoja XC90, S90 aj V90. Opäť dorazia štvorvalcové motory maximálne s objemom dvoch litrov. Záujemcovia určite neprídu ani o pohon všetkých kolies s medzinápravovou spojkou, ani o hybridné prevedenie.

Oficiálne odhalenie prebehne v Ženeve 7. marca presne o trištvrte na jedenásť dopoludnia.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY