vytisknout velikost písma Volkswagen zastaví na niekoľko dní výrobu Passatu. Nepredáva sa

Volkswagen zastaví na niekoľko dní výrobu Passatu. Dôvodom je klesajúci dopyt na niektorých trhoch. Klasické sedany strácajú na popularite. Nástupca modelu CC príde až v roku 2018.
Volkswagen zastaví na niekoľko dní výrobu Passatu. Nepredáva sa

Továreň Volkswagenu v Emdene, kde sa vyrába model Passat, sa dočká ďalších odstávok. K pôvodne plánovanej odstávke od 25. januára do 3. februára sa pridá ešte kompletná odstávka montážnej linky od 16. do 21. februára. Dôvodom je klesajúci dopyt po Volkswagene Passat v karosérii sedan, ale záujem klesá aj o kombi.

V spomínaných dňoch nevyjde z montážnej linky ani jeden Passat a prakticky všetkých 9000 zamestnancov továrne v Emdene zostane nútene doma. Automotive News majú k dispozícii aj vyjadrenie hovorcu automobilky, podľa ktorého za tým stojí predovšetkým klesajúci dopyt v Rusku, Turecku a Veľkej Británii.

Volkswagen nevylučuje, že sa výroba počas nasledujúcich mesiacov ešte niekoľkokrát zastaví, pretože možno len ťažko predpovedať, čo sa na trhu odohrá. Podobná prax je ale v automobilovom priemysle pomerne bežná, automobilky tak reagujú na výkyvy trhu. Avšak pre podnikové financie to samozrejme nič pozitívne nie je.

Volkswagen Passat B8 sa vyrába len od júla 2014, takže v súčasnej podobe bude musieť vydržať ešte minimálne jeden rok, než príde facelift. Práve karosárske prevedenie sedan je jednou z ohrozených variant, hoci k Passatu neodmysliteľne patrí. Poslednou dobou sa ale do módy dostávajú skôr tzv. liftbacky. Tiež sa čaká na nástupcu modelu CC, ktorý ale dorazí na trh zrejme až budúci rok.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY