vytisknout velikost písma Volkswagen ukončil výrobu modelu CC

Volkswagen CC končí, nástupca sa predstaví v roku 2017. Na každých 23 predaných Passatov pripadal len jeden model CC. Luxusnejší nástupca bude konkurovať BMW a Mercedesom. Dizajn nového modelu naznačuje koncept Sport Coupé GTE
Volkswagen ukončil výrobu modelu CC

O Volkswagene CC by sa dalo hovoriť ako o "menej praktickom" Passate. V porovnaní s obľúbeným Passatom totiž išiel model CC na odbyt oveľa menej. V minulom roku sa predalo v Európe 226 000 Passatov, ale len 10 000 Volkswagenov CC. V Severnej Amerike sú predaje ešte menšie, tam Volkswagen predal len 6000 kusov.

Automobilka preto zastavila výrobu. Na nástupcu si potenciálna klientela počká až do budúceho roka, píše britský Autocar. Už to ale nebude len nepraktický Passat. Z modelu CC sa stane luxusnejší model zameraný proti autám od BMW a Mercedesu. Názov CC skončí. Namiesto neho sa zrejme dočkáme označenia Sport Coupé. Ostatne také meno niesol aj koncept z vlaňajšieho ženevského autosalónu.

Nástupca modelu CC má využiť platformu MQB, na ktorej stojí aj aktuálny Passat.

Koncept Volkswagen Sport Coupé GTE mal pod kapotou hybridný pohon s trojlitrovým šesťvalcom a celkovým výkonom 280 kW (380 k). Ťažko povedať, či sa niečo také dostane do auta s technickým základom z Passatu. Produkčná verzia nástupcu Volkswagenu CC sa predstaví budúci rok a predávať sa začne v roku 2018.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY