vytisknout velikost písma Volkswagen Scirocco končí. Kúpiť už možno kúpiť len "skladovku"

Volkswagen Scirocco skončil po desiatich rokoch bez nástupcu. Už ho nie je možné objednať, kúpiť možno len skladový voz. V minulom roku sa v Európe predalo len 10 000 kusov. Od roku 2007 sa predalo v EÚ približne 176 000 kusov.
Volkswagen Scirocco končí. Kúpiť už možno kúpiť len "skladovku"

Volkswagen Scirocco bol jedným z modelov koncernu VW, ktorý bol v ohrození kvôli plánovanému znižovaniu nákladov. Teraz už je jasné, že tento model skončí bez priameho nástupcu. Ako zistil Car & Driver, automobilka v tichosti zastavila príjem objednávok. Teraz už tak kúpite len skladový kus.

Dôvodom je napríklad aj použitá platforma PQ35, ktorú používal ešte predminulý Golf. Nové modely s motorom vpredu naprieč v rámci koncernu VW ale už používajú platformu MQB, ktorú Scirocco nemalo. Vyrábalo sa od konca roku 2007 a celkovo sa dočkalo skoro desaťročného životného cyklu, čo je trochu viac, než býva zvykom.

Zaujímavé tiež je, že Volkswagen Scirocco používal v najostrejšej verzii R dvojliter TSI ešte staršej generácie EA113, ktorá si pamätá predfaceliftovú Octaviu RS alebo päťkový Golf GTI. Výroba tohto motora pre Scirocco skončila v marci tohto roka, ostatné motorizácie a verzie skončili v septembri a októbri.

Volkswagen Scirocco nebol nikdy masový model. Najlepšie sa mu darilo v roku 2009, kedy si v Európe našiel 45 000 zákazníkov. V rokoch 2014 až 2016 sa ročne podarilo nájsť klientov pre zhruba 10 000 áut. Do tohtoročného augusta sa predalo v Európe ešte 4500 kusov. Od roku 2007 sa predalo v EÚ približne 176 000 kusov tohto modelu. Scirocco bude vo výrobnom programe nahradené štýlovými crossovermi.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY