vytisknout velikost písma Volkswagen poodhalil svoj najmenší crossover

Aj Volkswagen chce ponúkať malý crossover. Model T-Roc bude v podstate lacnejší variant Audi Q2. Nové video odhaľuje väčšie možnosti v oblasti individualizácie. Svetová premiéra prebehne 23. augusta.
Volkswagen poodhalil svoj najmenší crossover

Odporcovia crossoverov si môžu hovoriť, čo chcú, ale fakt, že je o tieto autá veľký záujem, možno dnes len ťažko prehliadať. A tak aj Volkswagen pokračuje v rozširovaní ponuky. Po novom Tiguane a jeho sedemmiestnej variante čoskoro dorazí vozidlo, ktoré bude zo všetkých SUV tejto značky najmenšie. Model T-Roc si prvýkrát prezrieme 23. augusta.

Automobilka vydala k pripomenutiu tejto skutočnosti nové video, kde okrem základnej siluety modelu T-Roc prezentuje pomerne široké možnosti individualizácie. Tešiť sa môžete na výrazné farby karosérie a interiéru, k dispozícii bude aj dvojfarebné prevedenie. Aj samotný dizajn má byť na pomery Volkswagenu odvážny. Údajne sa nebude podobať ničomu zo súčasnej ponuky. Vzhľad už pred rokmi naznačil rovnomenný koncept.

V otázke techniky sa žiadne veľké prekvapenie neočakáva. Podľa všetkého prevezme Volkswagen T-Roc základ z toho, čo používa Audi Q2. Paleta motorizácií bude zaručene obsahovať litrový trojvalec TSI a novú zážihovú tisícpäťstovku.

Verejnosť si bude môcť nemeckú novinku prezrieť na vlastné oči prvýkrát na autosalóne vo Frankfurte.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY