vytisknout velikost písma Volkswagen poodhalil svoj najmenší crossover

Aj Volkswagen chce ponúkať malý crossover. Model T-Roc bude v podstate lacnejší variant Audi Q2. Nové video odhaľuje väčšie možnosti v oblasti individualizácie. Svetová premiéra prebehne 23. augusta.
Volkswagen poodhalil svoj najmenší crossover

Odporcovia crossoverov si môžu hovoriť, čo chcú, ale fakt, že je o tieto autá veľký záujem, možno dnes len ťažko prehliadať. A tak aj Volkswagen pokračuje v rozširovaní ponuky. Po novom Tiguane a jeho sedemmiestnej variante čoskoro dorazí vozidlo, ktoré bude zo všetkých SUV tejto značky najmenšie. Model T-Roc si prvýkrát prezrieme 23. augusta.

Automobilka vydala k pripomenutiu tejto skutočnosti nové video, kde okrem základnej siluety modelu T-Roc prezentuje pomerne široké možnosti individualizácie. Tešiť sa môžete na výrazné farby karosérie a interiéru, k dispozícii bude aj dvojfarebné prevedenie. Aj samotný dizajn má byť na pomery Volkswagenu odvážny. Údajne sa nebude podobať ničomu zo súčasnej ponuky. Vzhľad už pred rokmi naznačil rovnomenný koncept.

V otázke techniky sa žiadne veľké prekvapenie neočakáva. Podľa všetkého prevezme Volkswagen T-Roc základ z toho, čo používa Audi Q2. Paleta motorizácií bude zaručene obsahovať litrový trojvalec TSI a novú zážihovú tisícpäťstovku.

Verejnosť si bude môcť nemeckú novinku prezrieť na vlastné oči prvýkrát na autosalóne vo Frankfurte.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY