vytisknout velikost písma Volkswagen Passat GT Concept je určený len pre Severnú Ameriku

Americký Passat NMS sa od toho európskeho výrazne líši. Koncept GT naznačuje samostatnú líniu výbavy.
Volkswagen Passat GT Concept je určený len pre Severnú Ameriku

Volkswagen privezie na autosalón v Los Angeles predovšetkým novú generáciu modelu Golf v plne elektrickom prevedení a veľké SUV Volkswagen Atlas. Ukáže ale aj koncept amerického Passatu GT, ktorý naznačuje sériu špeciálnych modelov určených výhradne pre severoamerický trh. Ostatne aj americký Passat vyrábaný v továrni Chattanooga v Tennessee sa od toho európskeho výrazne liší.

Zatiaľ čo "náš" Passat využíva modulárnu koncernovú platformu MQB, americký Passat je inej konštrukcie a stojí z časti na platforme PQ46 minulej generácie Passatu alebo Škody Superb.

Koncept Passat GT poňatím detailov pripomína Golf GTI, vrátane červenej linky v maske chladiča. Jazdí na 19" kolesách, dostal o 15 mm znížený podvozok a vnútri možno nájsť pár karbónových detailov. Z konceptu sa s najvyššou pravdepodobnosťou stane samostatný stupeň výbavy. Nič viac.

Pod kapotou je šesťvalec 3.6 TSI s výkonom 206 kW (280 k), ktorý cez šesťstupňovú dvojspojkovú prevodovku DSG poháňa predné kolesá. Ďalšie informácie automobilka zatiaľ nezverejnila.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY