vytisknout velikost písma Volkswagen Jetta dostane techniku Golfu a osemstupňový automat

VW Jetta je mimo Európy veľmi úspešný model. Nová generácia prejde na platformu MQB a techniku nového Golfu. Pod kapotou bude nový osemstupňový automat.
Volkswagen Jetta dostane techniku Golfu a osemstupňový automat

Na autosalóne v Detroite sa predstaví nová generácia sedanu Volkswagen Jetta. Je určená predovšetkým pre severoamerický trh a určite sa pozrie aj do Ázie. V Európe ale Jettu neuvidíme. Mrzieť nás to môže a nemusí, ale predchádzajúci pokus predávať Jettu aj u nás sa s veľkým pochopením nestretol. Zatiaľ čo jej predaje sa počítali maximálne na pár desiatok tisíc kusov za rok, príbuzný Golf sa predáva po stovkách tisícoch.

Prvé oficiálne skice naznačujú, že sa Jetta s prechodom na modulárnu platformu MQB premení. Dizajnové prvky ju majú priblížiť aktuálnom Volkswagenom, predovšetkým veľkému Arteonu. Vnútri sa zákazníci dočkajú digitálneho prístrojového panelu, aj keď ten bude asi len vo vyššej verzii za príplatok.

Pod kapotou sa má objaviť prepracovaná tisícštyristovka TSI kombinovaná s novým osemstupňovým automatom. Asi nie je žiadnym prekvapením, že s dieselom už to Volkswagen na severoamerickom trhu skúšať nebude. Po predstavení v Detroite sa Jetta postupne dostane na všetky dôležité trhy vrátane Číny.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY