vytisknout velikost písma Volkswagen Golf R: titánový výfuk Akrapovič a lepšie brzdy

VW Golf R dostal ladený výfuk Akrapovič. Súčasťou paketu Performance sú aj lepšie brzdy. Možné je doobjednať tiež niekoľko aerodynamických doplnkov.
Volkswagen Golf R: titánový výfuk Akrapovič a lepšie brzdy

Modernizovaný Volkswagen Golf R sa ukázal už na jar na autosalóne v Ženeve. Teraz začala automobilka oficiálne predávať aj príplatkový paket Performance, ktorý prináša niekoľko zaujímavých drobností. Asi najzásadnejšou modifikáciou je titánový výfuk Akrapovič, ktorý ušetrí 7 kg a pridá výraznejší akustický prejav. Výkon zostáva na hodnote 228 kW (310 k), ale mal by sa posunúť obmedzovač rýchlosti.

Výfuk Akrapovič vie, rovnako ako štandardné prevedenie, meniť svoj prejav podľa zvoleného jazdného režimu, aby pri ustálenej jazde po diaľnici neobťažoval. Podľa Volkswagenu sa najviac prejaví vo vyšších otáčkach pod plynom a tiež pri zmene rýchlostných stupňov.

Ďalšou súčasťou paketu Performance sú väčšie a účinnejšie vŕtané brzdy, vpredu majú kotúče priemer 17 palcov. Brzdový systém Performance je zároveň o 2 kg ľahší, takže znižuje neodpruženú hmotnosť. Automobilka sľubuje lepšiu účinnosť a výdrž predovšetkým na okruhu. Vädnutie majú obmedziť špeciálne brzdové doštičky.

Ďalšou možnosťou je doobjednanie drobných aerodynamických doplnkov vrátane strešného spojlera, ktorý údajne zvýši prítlak o 20 kg. Niektorí díleri Volkswagenu budú ponúkať dokonca aj sadu kolies so semi-slickmi. 

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY