vytisknout velikost písma Volkswagen Golf R: titánový výfuk Akrapovič a lepšie brzdy

VW Golf R dostal ladený výfuk Akrapovič. Súčasťou paketu Performance sú aj lepšie brzdy. Možné je doobjednať tiež niekoľko aerodynamických doplnkov.
Volkswagen Golf R: titánový výfuk Akrapovič a lepšie brzdy

Modernizovaný Volkswagen Golf R sa ukázal už na jar na autosalóne v Ženeve. Teraz začala automobilka oficiálne predávať aj príplatkový paket Performance, ktorý prináša niekoľko zaujímavých drobností. Asi najzásadnejšou modifikáciou je titánový výfuk Akrapovič, ktorý ušetrí 7 kg a pridá výraznejší akustický prejav. Výkon zostáva na hodnote 228 kW (310 k), ale mal by sa posunúť obmedzovač rýchlosti.

Výfuk Akrapovič vie, rovnako ako štandardné prevedenie, meniť svoj prejav podľa zvoleného jazdného režimu, aby pri ustálenej jazde po diaľnici neobťažoval. Podľa Volkswagenu sa najviac prejaví vo vyšších otáčkach pod plynom a tiež pri zmene rýchlostných stupňov.

Ďalšou súčasťou paketu Performance sú väčšie a účinnejšie vŕtané brzdy, vpredu majú kotúče priemer 17 palcov. Brzdový systém Performance je zároveň o 2 kg ľahší, takže znižuje neodpruženú hmotnosť. Automobilka sľubuje lepšiu účinnosť a výdrž predovšetkým na okruhu. Vädnutie majú obmedziť špeciálne brzdové doštičky.

Ďalšou možnosťou je doobjednanie drobných aerodynamických doplnkov vrátane strešného spojlera, ktorý údajne zvýši prítlak o 20 kg. Niektorí díleri Volkswagenu budú ponúkať dokonca aj sadu kolies so semi-slickmi. 

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY