vytisknout velikost písma Volkswagen chce závodiť s elektrickým prototypom

Volkswagen pripravuje závodné elektrické auto. Prvé snímky z facebooku ukazujú jeho tvar. Volkswagen sa môže vrátiť na Pikes Peak.
Volkswagen chce závodiť s elektrickým prototypom

Volkswagen ukázal na sociálnych sieťach záhadné fotky nového auta, ktorý je podľa všetkého pripravovaný závodný elektrický prototyp. Ťažko povedať, v akej športoveh disciplíne by sme mohli vidieť také auto, ale aktuálne elektrické vozidlá vyvíjajú len na krátke vzdialenosti, napríklad pri závode do vrchu Pikes Peak. S týmto má Volkswagen od roku 1987 "nevyrovnané účty". Jeho dvojmotorový Golf GTI vtedy nedokončil dve otočky pred cieľom.

Zatiaľ čo v klasickom motoršporte majú problémy s elektrickým pohonom, závody na vrchu sú príležitosťou, ako ukázat ich rýchlosť, bez toho, aby vozidlá boli zaplavené mnohorakým dobíjaním. Silueta záhadného prototypu tiež naznačovala úsilie o čo najnižšiu aerodynamickú odolnosť a možno aj o rekordnú najvyššiu rýchlosť. Uvidíme.

Celá skupina Volkswagen rozhodla, že klasické motoristické disciplíny budú vypustené a napríklad v Le Mans už Audi ani Porsche neuvidíme, namiesto toho sa sústredí na závody elektrických formulí. Volkswagen tiež ukončil oficiálnu činnosť vo WRC. Prechodom k závodom elektrických vozidiel chce koncern prejaviť svoje šľachetné environmentálne ciele.

Volkswagen sa už predtým pokúsil o superšport, koncept W12 Nardó z konca 90. rokov sa neuspokojil. Avšak na skúšobnom okruhu stanovil rekord, keď za 24 hodín prešiel cez 7740 km priemernou rýchlosťou 322 km/h. Potom koncern presunul svoju snahu k Bugatti.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY