vytisknout velikost písma Volkswagen Atlas v testoch IIHS obstál, nie však na výbornú

Volkswagen Atlas obstál vo všetkých nárazových testoch. Celkovým výsledkom testov IIHS je ale známka Top Safety Pick. Plus uniklo veľkému sedemmiestnemu SUV kvôli zlým svetlometom.
Volkswagen Atlas v testoch IIHS obstál, nie však na výbornú

Americká organizácia IIHS sa tentoraz v rámci svojich nárazových testov pozrela na nový Volkswagen Atlas, čo je veľké sedemmiestne SUV určené hlavne pre americký trh. Až na jednu výnimku prešiel automobil všetkými disciplínami bez zaváhania, preto je výsledkom "len" známka Top Safety Pick.

Volkswagen Atlas zvládol všetky druhy nárazových testov s najlepším možným výsledkom Good, a to vrátane obávaného nárazu do pevnej prekážky s malým presadením, ktorý je zvyčajne pre testované autá najväčšou výzvou. Za prednárazové asistenčné systémy získal Atlas tiež výborné hodnotenie, napriek tomu mu nakoniec maximálna možná známka Top Safety Pick + unikla.

Jediným problémom tohto modelu z pohľadu bezpečnosti sú podľa IIHS svetlomety. Aby automobil získal známku Top Safety Pick+, musí dostať hodnotenie Acceptable (tretie najhoršie) alebo vyššie. Atlas avšak v prípade lepšej varianty svojich diódových svetiel dostal druhú najhoršiu známku Poor. U základného prevedenia to dokonca bolo Marginal, teda najhoršie možné hodnotenie.

Pre pripomenutie dodajme, že aj Volkswagen Atlas využíva platformu MQB, na dĺžku ale meria viac ako päť metrov a pod kapotou môže mať aj zážihový šesťvalec. Okrem amerického trhu sa vozidlo časom dostane aj na Blízky východ a do Ruska.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY