vytisknout velikost písma Vie Renault Kangoo driftovať? Ak má šesťvalec a 400 koní, tak áno

Švédska úprava zmenila obyčajný Renault Kangoo na neobyčajný stroj. Na miesto sériového motora sa nasťahoval dieselový šesťvalec Mercedes-Benz. Hnaná zadná náprava pochádza z Volva. Výkon upravenej malé dodávky prekračuje 400 koní.
Vie Renault Kangoo driftovať? Ak má šesťvalec a 400 koní, tak áno

Renault Kangoo je možno dobré vozidlo pre doručovanie zásielok, rozhodne to ale nie je príliš vhodný základ pre športové úpravy. Preto sa tiež podobné záležitosti príliš často neobjavujú. Lenže rovnako ako všade, aj tu existujú výnimky. Jednu nájdeme napríklad vo Švédsku, kde vzniklo šesťvalcové Kangoo s výkonom cez 400 koní.

Ako píšu kolegovia z magazínu Bilsport, prestavbu majú na svedomí bratia Olle a Lasse Andersson zo švédskeho mesta Hammerdal. Vzali starý Renault Kangoo, pod kapotu implantovali vznetový šesťvalec Mercedes a ten ešte ďalej upravili. Motor dostal turbodúchadlo Holset a navyše kompresor Eaton. Presný výkon úpravy nie je známy, dostupné informácie ale sľubujú maximum cez 400 koní. Hnaná samozrejme nie je predná náprava. K radovému šesťvalcu bola pridaná automatická prevodovka a dozadu sa nasťahovala náprava pôvodom z Volva 940.

Renault Kangoo nie je ťažký automobil, takže je jasné, že takáto pohonná jednotka s ním bude riadne cvičiť. Všeličo napovie aj priložené video, kde upravené Kangoo driftuje na zamrznutom jazere.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY