vytisknout velikost písma VIDEO: Toyota GT86 s motorom z Ferrari 458 Italia prvýkrát ukázala, čo vie

Prestavba Toyoty GT86 na Toyotu GT4586 dospela do finále. Na svete je prvé video priamo z okruhu. V rámci projektu bol vymenený pôvodný japonský štvorvalec za osemvalec z Ferrari 458 Italia. Výsledkom je špeciál určený pre driftovanie.
VIDEO: Toyota GT86 s motorom z Ferrari 458 Italia prvýkrát ukázala, čo vie

Možno si spomeniete na projekt pomenovaný Toyota GT4586, o ktorom sme písali na jeseň minulého roka. Ide o stavbu špeciálu určeného pre drifty, pričom pôvodný dvojliter tu bol vymenený za osemvalec z Ferrari 458 Italia. Celý projekt aktuálne dospel do zdarného konca. Na svete je video, ktoré prvýkrát ukazuje túto zbesilú Toyotu priamo v akcii.

Všetkým je určite jasné, že zástavba veľkého osemvalca Ferrari do malého japonského kupé nebola úplne jednoduchou záležitosťou. Bolo potrebné kompletne zmeniť celú prednú časť, aby sa motor do auta vôbec vošiel. Len pre doplnenie: Toyota GT86 disponuje štandardne výkonom 147 kW (200 k), nový motor ale dáva výkon 425 kW (570 k).

Výsledok je skutočne pôsobivý a profesionálny jazdec Ryan Tuerck, ktorý bude s Toyotou GT4586 jazdiť, si ho aj náležite pochvaľuje. Dôvody všeobecnej spokojnosti názorne ukáže priložené video. Zvuk motora Ferrari s výfukmi vyvedenými pred prednými kolesami má naozaj "grády".

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY