vytisknout velikost písma Video: To najlepšie z Goodwood Revival 2017

Goodwood Revival je veľmi zaujímavá automobilová slávnosť. Nie je to len show, sú to skôr vzrušujúce preteky. Kde inde môžete vidieť driftujúce e-typy a Cobry bojujúce na každý milimeter pretekárskej dráhy?
Video: To najlepšie z Goodwood Revival 2017

Každoročný septembrový Goodwood Revival je jednou z najatraktívnejších automobilových udalostí roka. Na slávnom okruhu v britskom Goodwoode sa stretnú tie najslávnejšie a predovšetkým veľmi vzácna autá (a motorky) minulých dekád, ale nemyslite si, že sa tu len tak prechádzajú a mávajú divákom. Jedná sa o neuveriteľne vzrušujúce preteky, v ktorých si jazdci nič nedarujú vo veľmi drahých exemplároch.

Nie je núdza o kolízie a veľmi dramatické momenty. Absolútnym vrcholom víkendu je RAC Trophy, ktorý navštevujú aj stroje ako AC Cobra alebo Jaguar E-Type. To je zhruba niečo, ako keby dnes spolu pretekali vozidlá LaFerrari, McLaren P1 a Porsche 918. Malú ochutnávkou je súboj Cobry a E-Typu v úvodnom videu. Spomenuli sme, že tento rok počas pretekov pršalo? Bravúrnu kontrolu nad svojim Jaguar E-Type ukazuje v takýchto podmienkach ďalšie video:

Goodwood nie je len o nejexkluzívnejších a najrýchlejších autách. Závod St. Mary's Trophy je v skutočnosti pripomienkou slávnych 50. a 60. rokov a je ekvivalentom dnešného majstrovstiev WTCC. Aj tam sa bojuje o každý milimeter:

Okruh v Goodwoode si potom môžete prezrieť z kabíny mimoriadne vzácneho pretekárskeho Ferrari 250 GTO/64:

Goodwood Revival sú samozrejme aj klasické motorky. Veľmi napínavé sú preteky Barry Sheena Trophy, kedy sa na legendárnych strojoch predstavujú známe tváre z MotoGP či pretekov superbikov. A pozrite sa na tie uzučké pneumatiky, akýkoľvek hipster na bicykli má možno širšie gumy:

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY