vytisknout velikost písma Video: Takto zrýchľuje Mercedes-AMG E 63 S 4Matic + z nuly na 260 km/h

Nový vrchol triedy E disponuje výkonom 612 koní. Oficiálne tento sedan zvládne šprint 0-100 km/h za 3,4 s. Priložené video dokazuje, že akcelerácia z nuly na 200 km/h trvá niečo málo cez 10 sekúnd.
Video: Takto zrýchľuje Mercedes-AMG E 63 S 4Matic + z nuly na 260 km/h

Nový Mercedes-Benz triedy E vo svojej vrcholnej verzii 63 S dostal štvorlitrový preplňovaný osemvalec s parametrami 450 kW (612 k) a 850 Nm. Už od prvého predstavenia bolo jasné, že pôjde o nehorázne rýchly sedan, čo dokazuje priložené video. Na ňom si môžeme prezrieť reálne zrýchlenie z pokoja na tachometrových 260 km/h..

Kombinácia veľmi výkonného motora, automatickej prevodovky a pohonu všetkých kolies znamená akceleráciu z kategórie superšportových automobilov. Rýchlosťou 200 km/h ide vrchol súčasnej triedy E zhruba 10 sekúnd po štarte. To preložené znamená, že sa tento sedan pohybuje napríklad na úrovni Audi R8 V10 Plus. Očividne sa máme na čo tešiť.

Mercedes ponúkne aj slabšie prevedenie disponujúce výkonom "len" 420 kW (571 k). To je pri šprinte na 100 km/h o desatinu sekundy horšie (3,5 s). Obe varianty používajú obmedzovač rýchlosti nastavený na 250 km/h, za príplatok ho môžete posunúť na 300 km/h.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY