vytisknout velikost písma VIDEO: Takto to dopadne, keď dáte do Smartu motor 1.9 TDI s výkonom 150k

Nad zadnú nápravu sa nasťahoval motor 1.9 TDI z VW Golf.

Kto chce dnes rýchly vreckový automobil, ten môže siahnuť po Smarte ForTwo Brabus disponujúcom preplňovaným trojvalcom s objemom 0,9 litra. Výkon takéhoto vozidla je 75 kW (102 k), pričom akcelerácia z nuly na 100 km/h je záležitosťou na 8,9 s. Ak vám to nestačí, potom je ďalšou alternatívou už iba radikálny tuning. Jeden taký príklad si môžete prezrieť na videu, kde sa predvádza naftový Smart pôvodom z Talianska s motorom o výkone 110 kW (150 k).

Sériový miniatúrny motorček sa musel odsťahovať z automobilu preč a na jeho miesto prišiel známy štvorvalec 1.9 TDI aj s prevodovkou pôvodom z VW Golf. Asi nie je potrebné zdôrazňovať, že takýto výkon bude s podobne malým a ľahkým automobilom dosť cvičiť, čo video celkom jasne potvrdzuje. Rovnako tak je zrejmé, že zástavba podstatne väčšiu techniky znamená kompletne prepracovanú zadnú časť.

Takto upravený Smart údajne potrebuje na štvrť míle približne trinásť sekúnd. Napríklad Audi R8 V10 Plus s výkonom 449 kW (610 k) je v tejto disciplíne rýchlejší len o zhruba dve sekundy. Navyše by Volksmart, ako sa tento automobil volá, mohol byť ešte rýchlejší, pretože z motora 1.9 TDI sa dá vydolovať pokojne o sto koní viac.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY