vytisknout velikost písma Video: Prototyp BMW CS na Nordschleife hádže zadkom

BMW intenzívne testuje ostrú M2 CS. Špionážne video zrejme zachytilo ladenie stabilizačného systému. Verejnosti sa M2 CS predstaví na jeseň.
Video: Prototyp BMW CS na Nordschleife hádže zadkom

Už nezostáva veľa času do predstavenia ostrejšieho BMW M2. Pravdepodobne sa bude volať BMW M2 SK a oproti bežnej produkčnej M2 dostane trochu viac výkonu, snáď tiež nižšiu hmotnosť a upravený podvozok a riadenie. Špionážne video zo severnej slučky Nürburgringu ukazuje, že jazda bokom nebude, podľa najlepších tradícií, tomuto bavoráku cudzia.

Ťažko povedať, či si testovací pilot iba skúšobné jazdy tak náramne užíva. Alebo sa len predvádza pre kamery všadeprítomných špiónov? Skôr by sme to videli na ladenie nejakého špeciálneho režimu stabilizačného systému. Dnes sú v móde rôzne driftovacie režimy, tak uvidíme, čo nakoniec BMW pre M2 CS pripraví.

Pod kapotou očakávajme silnejšiu verziu radového šesťvalca 3,0 l s dvoma turbami. Zatiaľ nie je isté, či sa bude jednať o rovnako výkonný motor, ktorý poháňa aj BMW M3 a M4, ale dávalo by to zmysel. Ako môžete z videa vidieť, podľa zvuku má prototyp automat, ale snáď zostane v ponuke aj klasický manuál.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY