vytisknout velikost písma VIDEO: Pretekár Maťo Homola vyhral svoju prvú rely v živote

Druhý jazdec Majstrovstiev Európy cestovných vozidiel FIA ETCC 2013 si na Auto Show Slovakia Ring vyskúšal po prvýkrát v kariére skutočnú automobilovú súťaž a hneď triumfoval.

V celkovom hodnotení 60-tich štartujúcich skončil Homola na vynikajúcom 22. mieste a v druhej najobsadenejšej triede 9 dokonca zvíťazil. Podarilo sa mu to S Hondou Civic 1,6 VTi vo farbách Innovia Racing tímu, s którym Ján Kundlák vyhral triedu P2 Slovenského Rally Pohára 2013.

V poslednej skúške dokonca skončil na 14. mieste absolútne a na 1. mieste v triede, keď nechal za sebou autá 4x4 a rýchlejšie "predokolky". Výhra v poslednej skúške mu zaistila víťazstvo vo svojej prvej rely v živote.

„Vo všetkých rýchlostných skúškach som sa snažil tlačiť na pílu, keďže som si trať musel zapamätať veľmi dobre. Na rozdiel od súperov som totiž nemal ozajstného spolujazdca, ktorý by mi diktoval trať, ale vozil som reklamných partnerov a išiel som tzv. "na oči". Všetko vyšlo perfektne“, dodal po súťaži.

V prvej rýchlostke sa na sedadlo spolujazdca posadil aj známy fotograf F1 Martin Trenkler (na videu).

Maťo Homola nevylúčil, že sa v rely objaví aj v budúcnosti. Po tejto skúsesnosti určite neodmietne pozvanie na Auto Show Slovakia Ring v roku 2014.

Seat Leon FR 1.4 TSI ACT v dlhodobom teste: dvojvalec na polovičný úväzok

Leon je štvrtým najpredávanejším modelom značky Seat. Od začiatku tohto roka sa Leon predáva v modernizovanej verzii. K dlhodobému testu sme prijali verziu FR s motorom 1.4 ACT. Technickým bodom záujmu je dvojvalcový uzatvárací systém s čiastočným zaťažením.

včera | Dalibor Žák
Test jazdenky: Audi Q7 slúži dobre, ale len veľkorysému majiteľovi

Test jazdenky: Audi Q7

Veľké prémiové SUV, aj keď je ojazdené, si môže dovoliť len naozaj veľkorysý záujemca s takmer bezodným rozpočtom.

20. 9. 2017 | Dalibor Žák
Peugeot 2008 v dlhodobom teste: Čo všetko zvládne multimediálny systém?

Dlhodobo testovaný model Peugeot 2008 zvládne čiastočné ovládanie hlasom a pripojenie na internet. Pripravené aplikácie spoločnosti Peugeot na Slovensku nefungujú. Váš telefón má vždy prednosť, takže hovor vám zakryje parkovaciu kameru aj navigáciu. Ovládanie s minimom tlačidiel je veľmi šikovné. Všetky bežné funkcie obslúžite z volantu.