vytisknout velikost písma VIDEO: Pretekár Maťo Homola vyhral svoju prvú rely v živote

Druhý jazdec Majstrovstiev Európy cestovných vozidiel FIA ETCC 2013 si na Auto Show Slovakia Ring vyskúšal po prvýkrát v kariére skutočnú automobilovú súťaž a hneď triumfoval.

V celkovom hodnotení 60-tich štartujúcich skončil Homola na vynikajúcom 22. mieste a v druhej najobsadenejšej triede 9 dokonca zvíťazil. Podarilo sa mu to S Hondou Civic 1,6 VTi vo farbách Innovia Racing tímu, s którym Ján Kundlák vyhral triedu P2 Slovenského Rally Pohára 2013.

V poslednej skúške dokonca skončil na 14. mieste absolútne a na 1. mieste v triede, keď nechal za sebou autá 4x4 a rýchlejšie "predokolky". Výhra v poslednej skúške mu zaistila víťazstvo vo svojej prvej rely v živote.

„Vo všetkých rýchlostných skúškach som sa snažil tlačiť na pílu, keďže som si trať musel zapamätať veľmi dobre. Na rozdiel od súperov som totiž nemal ozajstného spolujazdca, ktorý by mi diktoval trať, ale vozil som reklamných partnerov a išiel som tzv. "na oči". Všetko vyšlo perfektne“, dodal po súťaži.

V prvej rýchlostke sa na sedadlo spolujazdca posadil aj známy fotograf F1 Martin Trenkler (na videu).

Maťo Homola nevylúčil, že sa v rely objaví aj v budúcnosti. Po tejto skúsesnosti určite neodmietne pozvanie na Auto Show Slovakia Ring v roku 2014.

Porsche Panamera 4S Diesel na brzde: Čo keď chýba elektrický kompresor?

Po Audi SQ7 sme zmerali reálny výkon rovnakého motora použitého v Porsche Panamera 4S Diesel. Obe jednotky sa ale líšia systémom preplňovania. Panamera nemá elektrický kompresor. Absencia elektrického kompresora sa prejaví najmä na nástupe krútiaceho momentu v nízkych otáčkach.

včera | Dalibor Žák
Elektrický test: Hyundai Ioniq Electric vs. BMW i3 94 Ah vs. Nissan Leaf 30 kWh

Ak dnes chcete elektrický automobil, máte si z čoho vyberať. My sme si vybrali tri a veľmi podrobne ich porovnali.

19. 1. 2017 | Dalibor Žák
BMW X4 xDrive20d vs. Mercedes-Benz GLC Coupé 250d 4Matic: v stopách X6

BMW X4 vs. Mercedes-Benz GLC

Vzhľadom na úspech BMW X6 je vlastne prekvapujúce, ako dlho zostával tento model v pomyselnej kategórii "prémiových SUV so splývajúcou strechou" osamotený. Aj v samom závere roku 2016, keď tento porovnávací test vznikal, boli na trhu len štyri také autá od dvoch značiek: X6, jeho priamy súper (zlé jazyky by mohli povedať "kópia") v podobe Mercedesu GLE Coupé - a menší súrodenci oboch gigantov, BMW X4 a Mercedes-Benz GLC Coupé. Práve tie sme pozvali k dnešnému duelu.