vytisknout velikost písma VIDEO: Porsche ukazuje päť áut s najlepším zvukom. Súhlasíte?

Porsche predstavuje svojich päť modelov s najlepším zvukom. Nechýba akustická prezentácia modelu 918 Spyder alebo Carrera GT.
VIDEO: Porsche ukazuje päť áut s najlepším zvukom. Súhlasíte?

Porsche na svojom oficiálnom YouTube kanáli rozbieha sériu "Top 5" zo svojej histórie a súčasnosti. Teraz predstavuje päť áut, o ktorých si myslí, že majú najlepší zvuk. Vypočuť si tak môžeme legendárny model 911 Carrera 2.7 RS alebo jeho neskoršieho nasledovníka 911 GT3 RS. Nechýba ani ikonický závodný špeciál Porsche 550 Spyder.

Podľa automobilky ale medzi autá s najlepším zvukom patrí aj hybridný superšport Porsche 918 Spyder (pokiaľ práve nejazdí v plne elektrickom režime) s atmosférickým osemvalcom a samozrejme jeho duchovný predchodca Porsche Carrera GT s atmosférickým desaťvalcom. Ten bol pôvodne vyvinutý do nakoniec neprodukovaných špeciálov pre preteky na 24 h v Le Mans.

V sérii "Top 5 od Porsche" sa už predstavili napríklad najvzácnejšie cestné modely legendárnej nemeckej automobilky. Tie si môžete prezrieť na priloženom videu:

Vozidlá Porsche sú považované za najúspešnejšie športové a vlastne aj pretekárske autá všetkých čias. Niekto kedysi spočítal, že v oficiálnych štatistikách rôznych motoristických disciplín práve vozidlá Porsche (hlavne potom model 911) najčastejšie figurujú na prvých miestach. Tak keď sme pri tých videách, poďme si dať ešte jednu akustickú ochutnávku:

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY