vytisknout velikost písma Video: Nová Škoda Octavia RS sa predvádza v akcii. Znie zaujímavo

Upravená Škoda Octavia RS sa prvýkrát predstavuje na videu. Nový výfuk produkuje výraznejší zvuk. Oproti starej verzii ponúkne Octavia RS aj vyšší výkon.
Video: Nová Škoda Octavia RS sa predvádza v akcii. Znie zaujímavo

Škoda vypustila do éteru nové video, na ktorom si môžeme prvýkrát prehliadnuť modernizovanú Octaviu RS v akcii. Tentoraz teda nie sú tým hlavným zdvojené predné svetlomety, ale zvuk motora. Modernizované RS dostalo nový výfuk, vďaka ktorému má hrubší prejav. Ostatne, posúdiť to môžete sami.

V podstate sa dá povedať, že sa v rámci faceliftu z predtým lepšej varianty RS230 stalo základné prevedenie. Octavia RS 2017 disponuje výkonom 169 kW (230 k) a krútiacim momentom 350 Nm. K dispozícii bude aj naftový variant. V jej prípade ale žiadne zmeny týkajúce sa základných parametrov motora nečakajme.

Okrem vyššieho výkonu dostala Octavia RS v rámci faceliftu aj upravený podvozok. Ten je nižší o 15 mm. Výrazne narástol aj rozchod kolies na zadnej náprave (+3 cm). Ako už asi viete, upravené RS v rámci faceliftu tiež zdraželo až o tisícku. Dôvodom je okrem vyššieho výkonu najmä lepšia štandardná výbava.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY