vytisknout velikost písma VIDEO: McLaren F1 predvádza akceleráciu z nuly na 300 km/h

McLaren F1 tento rok oslavuje 25. výročie zisku titulu najrýchlejšieho sériovo vyrábaného automobilu. Automobilka zverejnila video dokumentujúce rekordné jazdy. Celkovo dosiahol McLaren F1 v roku 1998 priemernej rýchlosti 386,5 km/h.
VIDEO: McLaren F1 predvádza akceleráciu z nuly na 300 km/h

McLaren chystá novú generáciu superšportových modelov. Určite nie je nutné pripomínať, že tieto automobily budú mať na čo nadväzovať. Veď práve tento rok tomu je presne 25 rokov od doby, kedy model F1 oficiálne získal titul najrýchlejšieho sériovo vyrábaného automobilu na svete.

Automobilka k tejto príležitosti zverejnila veľmi pekné video dokumentujúce príbeh, ktorý stál za dosiahnutím tohto úspechu. Samozrejme nechýbajú ani zábery priamo z kabíny dokumentujúce napríklad brutálne zrýchlenie McLarenu F1 alebo chvíle, keď vozidlo ide cez 390 km/h. Za pozretie toto video určite stojí.

McLaren F1 nakoniec dosiahol v roku 1998 kombinovanej maximálnej rýchlosti 386,5 km/h. Aktuálne svetovo najrýchlejšie automobily už sú síce za hranicou 430 km/h (Hennessey Venom GT), ale to nakoniec nie je až tak dramatický rozdiel vzhľadom na to, že od rekordu modelu F1 uplynulo už 25 rokov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY