vytisknout velikost písma Video: Laurin a Klement vás prevedú históriou značky Škoda

Video: Laurin a Klement vás prevedú históriou značky Škoda

Predstavovať podrobne históriu mladoboleslavskej automobilky Škoda zrejme nemusíme. Väčšina z vás vie, že jej počiatky siahajú až do roku 1895, kedy Václav Klement s Václavom Laurin založili v Mladej Boleslavi dielňu na opravy bicyklov a tiež výrobu vlastných bicyklov pod značkou Slavia. Výroba automobilov sa začala v roku 1905. Meno Škoda sa prvýkrát objavuje na produktoch v roku 1925 po zlúčení firmy so strojárskymi pretekmi Škoda.

Automobilka teraz zverejnila zaujímavé video mapujúce celú históriu značky. Predsa len v zahraničí sa o jej histórii nevie toľko ako u nás. Nás zaujalo predovšetkým spracovanie videa a vizuálne efekty. Medzi zvyčajne nudnými produktovými upútavkami s povinne sa usmievajúcimi "katalógovými rodinkami" je toto naozaj niečo iné. Dej sa odohráva v Škodováckom múzeu po zatváracej dobe, ale na zvyšok sa pozrite sami.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY