vytisknout velikost písma Video: Laurin a Klement vás prevedú históriou značky Škoda

Video: Laurin a Klement vás prevedú históriou značky Škoda

Predstavovať podrobne históriu mladoboleslavskej automobilky Škoda zrejme nemusíme. Väčšina z vás vie, že jej počiatky siahajú až do roku 1895, kedy Václav Klement s Václavom Laurin založili v Mladej Boleslavi dielňu na opravy bicyklov a tiež výrobu vlastných bicyklov pod značkou Slavia. Výroba automobilov sa začala v roku 1905. Meno Škoda sa prvýkrát objavuje na produktoch v roku 1925 po zlúčení firmy so strojárskymi pretekmi Škoda.

Automobilka teraz zverejnila zaujímavé video mapujúce celú históriu značky. Predsa len v zahraničí sa o jej histórii nevie toľko ako u nás. Nás zaujalo predovšetkým spracovanie videa a vizuálne efekty. Medzi zvyčajne nudnými produktovými upútavkami s povinne sa usmievajúcimi "katalógovými rodinkami" je toto naozaj niečo iné. Dej sa odohráva v Škodováckom múzeu po zatváracej dobe, ale na zvyšok sa pozrite sami.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY