vytisknout velikost písma VIDEO: Havária auta - aký je rozdiel medzi starým a novým

Automobily všeobecne urobili v oblasti bezpečnosti obrovský pokrok. Nové video z dielne IIHS to ukazuje viac ako jasne.
VIDEO: Havária auta - aký je rozdiel medzi starým a novým

O pokroku v oblasti bezpečnosti automobilov dnes pochybuje asi málokto. Kým ešte relatívne nedávno sa riešila maximálne prítomnosť airbagov, dnes už niektoré autá vedia jazdiť takmer samé, vedia automaticky brzdiť, zvládajú rozpoznávať všetko možné a keď dôjde na najhoršie, konštrukcia ich karosérie je omnoho odolnejšia, než tomu bolo predtým. Ako veľmi? To názorne ukazuje nové video z dielne IIHS.

V rámci testu sa proti sebe rozbehli modely Nissan Tsuru a Nissan Versa. Tsuru je najlacnejší sedan predávaný touto automobilkou v Mexiku, Versa zastáva v ponuke rovnakú pozíciu na americkom trhu. Lenže zatiaľ čo Versa je skutočne nový automobil, Tsuru (alebo tiež Sunny) je vlastne model z počiatku deväťdesiatych rokov a na výsledku je to veľmi cítiť.

Testované sedany do seba narazili polovicou svojej šírky, pričom každý išiel rýchlosťou približne 65 km/h. Video má údajne upozorniť nielen na pokrok v oblasti bezpečnosti, ale aj na rozdielne bezpečnostné štandardy na rôznych trhoch.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY