vytisknout velikost písma Video: Gymkhana v továrni, kde sa kedysi vyrábal Oltcit či Daewoo Matiz

Nové video odkazujúce na Gymkhanu síce nesie podpis automobilky Ford, ale skutočná Gymkhana to nie je. Ide o oslavu 40. výročia rumunskej továrne Craiova. Predtým sa tu vyrábal Oltcit alebo Daewoo Matiz. V súčasnosti továreň vlastní Ford a vyrába tu napríklad model B-Max.
Video: Gymkhana v továrni, kde sa kedysi vyrábal Oltcit či Daewoo Matiz

Gymkhanu určite poznáte, rovnako ako hlavného protagonistu Kena Blocka. Nové video z dielne rumunskej pobočky automobilky Ford síce na túto slávnu sériu odkazuje, ale naozajstná Gymkhana to nie je. Ide iba o veľmi štýlovú pripomienku skutočnosti, že továreň Craiova aktuálne oslavuje 40. výročie.

Históriu stručne pripomína hneď úvod videa. Najprv sa tu vyrábal Oltcit, potom nasledovali modely Daewoo. Ako napríklad Matiz. V roku 2008 továreň prevzal Ford, ktorý tu začal vyrábať Transit Connect. Súčasná výroba zahŕňa modely B-Max, modem a hlavne preplňovaný trojvalec 1.0 EcoBoost.

V hlavnej úlohe oslavného videa sa predstavuje rumunský jazdec Simone Tempestini a jeho pretekársky Ford Fiesta R5.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY