vytisknout velikost písma VIDEO: Elektromobil Lucid Air sa predvádza v pohybe

Spoločnosť Lucid prvýkrát ukázala svoj nový elektromobil v pohybe. Lucid Air by mal ponúknuť výkon až tisíc koní. Sériová výroba začne na budúci rok.
VIDEO: Elektromobil Lucid Air sa predvádza v pohybe

Približne v polovici decembra sa svetu prvýkrát ukázal Lucid Air. Ak vám toto meno nič nehovorí, nie je to zas až také prekvapenie, pretože ide o úplne novú značku a model Air má byť jej vôbec prvým sériovým automobilom. Než s ním prvýkrát vyrazia reálni zákazníci do ulíc, bude to trvať ešte zhruba rok. Automobilka samotná už ale Air do reálnej prevádzky vzala a natočila pri tom nové video.

Záujemcovia si tak môžu po prvýkrát pozrieť Lucid Air v pohybe na ceste. Bohužiaľ ale na videu nie je vidieť nič zo sľubovaných nadpriemerných dynamických schopností. Air má totiž ponúknuť výkon až 1000 koní, čo by mohlo v praxi stačiť na kadejaký superšport. Dojazd sa údajne dostane cez hranicu 600 km.

Air však nemá byť len o brutálnom zrýchlením. Lucid sľubuje aj zaujímavé jazdné vlastnosti kombinované na druhej strane s vysokou mierou pohodlia. Dôkazom je ako prítomnosť vzduchového odpruženia, tak systém aktívne potláčajúci hluk v interiéri, kde by vďaka tomu malo panovať dokonalé ticho.

Uvidíme, čo prinesú ďalšie mesiace. Finálne parametre spoločnosť Lucid zatiaľ nezverejnila. Sériová výroba by mala odštartovať v budúcom roku.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY