vytisknout velikost písma VIDEO: Bláznivá naháňačka Škoda 130 RS vs. Lada VFTS

Na priloženom videu si môžete prezrieť automobilovú naháňačku v podaní Škody 130 RS a Lady VFTS. Okrem dvoch hlavných automobilov hrá vo videu ďalších 64 modelov. Video zachytáva Budapešť z konca osemdesiatych rokov a vzniklo postupným vyfotením 2790 snímok.
VIDEO: Bláznivá naháňačka Škoda 130 RS vs. Lada VFTS

Video, ktoré vzniklo postupným nafotením viac než šesťdesiatich automobilových modelov vo veľkosti 1:43 je fascinujúce. V hlavnej úlohe sa tu predstavuje Škoda 130 RS a Lada VFTS.

Poskladať dohromady video dlhé ľahko cez tri minúty postupným fotením jednotlivých scén vyžaduje nemalú dávku trpezlivosti. K "natočeniu" tejto naháňačky bolo treba celkom 2790 záberov. Výsledok má navodiť atmosféru Budapešti z konca osemdesiatych rokov.

Okrem dvoch hlavných modelov sa vo videu ukazuje ďalších 64 automobilov danej doby. Konkrétne to sú napríklad Škody 1000, 120 a 1203, ale nechýba ani Tatra, Lada, Oltcit alebo Dacia a ďalšie. Spomienka na osemdesiate roky to je naozaj vydarená.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY