vytisknout velikost písma Video: Audi SQ7 zahanbí na Nordschleife kadejaké športové auto

Audi SQ7 TDI je naozaj rýchle auto. Ako športové by sme ho ale neoznačili. Na Nordschleife sa ale evidentne nestratí.
Video: Audi SQ7 zahanbí na Nordschleife kadejaké športové auto

Audi SQ7 je naozaj veľké a prekvapivo rýchle. Ale nenapadlo by nás ho s jeho hmotnosťou skoro 2,5 tony preháňať niekde po okruhu. Avšak vodič exempláru, ktorý môžete vidieť na priloženom videu, mal iný názor. Svoje Audi SQ7 vzal na severnej slučku Nürburgringu a doslova ním tam zahanbil veľa skutočne športových áut.

Celé dianie natočil vodič z upraveného Seatu Leon Cupra. Audi SQ7 skutočne nevyzerá na to, že by si s náročnou testovacou a pretekárskou traťou nevedelo rady. Pri niektorých manévroch sa až tají dych, čo všetko toto obrie SUV zvládne. Veru, široké pneumatiky, adaptívny podvozok a aktívne stabilizátory robia divy.

Exemplár na videu ale celkom určite prešiel ešte nejakou dodatočnou úpravou. Okrem nečakane rýchlej jazdy o tom svedčia aj niektoré detaily na karosérii. Voz nápadne pripomína úpravu od ABT. Táto spoločnosť dokáže motor naladiť na 382 kW (520 k) a 970 Nm. SQ7 potom zvládne šprint z nuly na 100 km/h za 4,6 s.

Je potrebné doplniť, že nie všetci vodiči pohybujúci sa počas voľných jázd na Nordschleife sú pretekárski strelci. Na druhej strane chvála všetkým, ktorí pri pomalšej jazde aspoň uhnú doprava a nechajú rýchlejšie autá prejsť. Ale o tom, ako sa správať na legendárnom nemeckom okruhu, si napíšeme možno niekedy nabudúce.

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák
Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

Test Škoda Karoq 2.0 TDI 110 kW 4×4 DSG: Líder triedy

5. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Škoda Fabia Combi 1.0 TSI v dlhodobom teste: Pol roka s trojvalcom

Ďalší dlhodobý test bude patriť Škode Fabia Combi. Čaká nás pol roka s novým litrovým trojvalcom 1.0 TSI. Konkrétne ide o verziu s výkonom 81 kW, teda o vrcholnú motorizáciu. Fabia prišla do testu vo výbave Style a s niekoľkými príplatkovými prvkami.

4. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY