vytisknout velikost písma Video: Ako doplniť vodu do ostrekovačov v Alfa Romeo 4C? Musíte rozobrať pol auta

O talianskych športových autách koluje mnoho posmeškov a mnohokrát aj trochu prehnaných klišé, ktoré potom zarytí fanúšikovia talianskych vozidiel (predovšetkým potom tzv. Alfisti) nesú s veľkou nevôľou a sú schopní sa kvôli nim snáď aj pobiť. Nuž, aj to je súčasťou horľavého talianskeho charakteru. Nie nadarmo sa hovorí, že auto odráža dušu svojho majiteľa.
Video: Ako doplniť vodu do ostrekovačov v Alfa Romeo 4C? Musíte rozobrať pol auta

Hovorí sa, že talianske autá radi horia. Hovorí sa o nich, že majú mizernú kvalitu spracovania. A tiež sa hovorí, že pri riešení niektorých absolútne triviálnych a bežných servisných úkonov musíte pristúpiť k nepochopiteľne komplikovaným krokom a metódam. Neveríte? Pustite si priložené video a pozrite sa, ako absurdne zložitá je taká "hlúposť" ako jednoduché doliatie vody do ostrekovačov pri Alfe Romeo 4C.

Áno, je to možno exkluzívne športové auto, ale talianski návrhári a konštruktéri sa zrejme medzi všetkým tým rozplýváním nad dizajnom, len výnimočne prekladaným prestávkami na obed, trochu zabudli. A keď potom prišla revízia z vedenia, nezostalo nič než len zvolať: "Ó, aké to Stupid omyl!" A narýchlo niekam, kde zostalo miesto, namontovali nádržku ostrekovačov.

Môžete tvrdiť, že kto nemal Alfu Romeo, nie je skutočný nadšenec a že ani autá ako Porsche 911 alebo BMW M3 nemajú v porovnaní s Alfou ten správny charakter. To možno nie, ale keď u nich chcete doplniť vodu do ostrekovačov, proste otvorte kapotu a príslušné viečko nádržky. Lenže to je tak strašne nemecky nudné, že?

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY