vytisknout velikost písma Video: Aj nová Kia Stinger GT dokáže vo veľkom páliť pneumatiky

Kia Stinger dorazí na náš trh na jeseň, cenu ešte nepoznáme. Je to klasický zadný náhon a možno objednať aj samosvor. Motor 3,3 l s preplňovaním má 375 koní a 510 Nm. Kia tvrdí, že Stinger je najzábavnejšie auto vo svojej triede.
Video: Aj nová Kia Stinger GT dokáže vo veľkom páliť pneumatiky

Kia sľubuje, že nový sedan Stinger bude vo svojej triede vodičsky najatraktívnejší. Základ k tomu má. Je to zadný náhon so samosvorom a s výkonným motorom vpredu pozdĺžne, navyše sa na jeho vývoji podieľali bývalí zamestnanci divízie BMW M. Síce bude mať asi väčšina áut dvojlitrový štvorvalec s turbom, alebo diesel, ale v ponuke nájdeme aj preplňovaný šesťvalec 3,3 l s výkonom 375 koní a krútiacim momentom 510 Nm.

Výroba sa pomaly rozbieha, takže Kia teraz organizuje na jednotlivých trhoch prezentácie pre novinárov a zákazníkov. Video z jednej takejto akcie sa dostalo na internet. Môžeme tak vidieť, že pálenie pneumatík a driftovanie pôjde tejto Kii celkom ľahko. Už len to, že Kia organizuje prezentáciu niekde na okruhu, naznačuje celkom vysoké ambície.

Na náš trh sa Stinger dostane až po autosalóne vo Frankfurte na jeseň, pravdepodobne sa dočkáme v októbri alebo skôr v novembri. Pre Európu bude najdôležitejší turbodiesel, ale ten vám akcelerácii na stovku za 5,1 s a maximálnou rýchlosťou 270 km/h neponúkne. Preplňovaný benzínový šesťvalec však áno.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY