vytisknout velikost písma V Dubaji nakúpili "obyčajné" autá. Do služieb polícia mieri Audi R8 a Q7

Dubajská polícia si opäť zaobstarala ďalšie zaujímavé automobily. V spolupráci s jedným miestnym dealerom si polícia kúpila dva exempláre Audi R8 a štyri Q7.
V Dubaji nakúpili "obyčajné" autá. Do služieb polícia mieri Audi R8 a Q7

Polícia v Dubaji si raz povedala, že začne zvyšovať bezpečnosť na svojich cestách tým, že ju bude predovšetkým veľa vidieť. Zvolila pre to vskutku neobvyklú stratégiu, keď postupne nakúpila množstvo zaujímavých automobilov všetkých možných značiek od Mercedesu, cez Ferrari, až po Aston Martin. A s nákupmi stále nekončí, pretože si nedávno zaobstarala ďalších šesť áut. Tentokrát ide ale o relatívne obyčajné modely.

V spolupráci s jedným miestnym dealerom si dubajská polícia kúpila dva exempláre Audi R8 a štyri veľké SUV Q7. Na počudovanie v prípade nemeckého superšportu ale nejde o vrcholnú verziu V10 plus, ale o bežné slabšie prevedenie disponujúce desaťvalcom s výkonom 397 kW (540 k). Stále to však nie je lacný automobil, na našom trhu by ste za takýto stroj zaplatili viac ako 130-tisíc eur.

Dvojica Audi R8 bola doplnená ešte štyrmi exemplármi modelu Q7. Ani v ich prípade nejde o vrchol ponuky, ktorý aktuálne obstaráva SQ7, policajti siahli po zážihovom trojlitrovom šesťvalci disponujúcom výkonom 245 kW (333 k).

V kontexte toho, čo nakupovali policajti predtým, sú tieto najnovšie modely vlastne úplne obyčajné policajné autá. V Dubaji totiž používa polícia napríklad Ferrari FF, Lamborghini Aventador, Aston Martin One-77 alebo dokonca Bugatti Veyron.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY