vytisknout velikost písma Trojdverové Audi A3 skončí. Namiesto neho bude crossover, liftback a ďalší

Audi A3 príde o trojdverovú variantu. Je nezisková a nie je o ňu záujem. Uvoľní miesto iným verziám, napríklad liftbacku. Nová generácia Audi A3 dorazí zrejme až v roku 2019.
Trojdverové Audi A3 skončí. Namiesto neho bude crossover, liftback a ďalší

Koncern Volkswagen musí šetriť, respektíve obmedziť stratové aktivity. Jednou z ciest je zastavenie výroby modelov, ktoré nie sú dostatočne ziskové a vyčerpávajú výrobné kapacity, ktoré by mohli byť využité inak. Jednou z obetí znižovania nákladov tak bude napríklad trojdverové prevedenie hatchbacku Audi A3, informuje britský Autocar.

Jeho novú generáciu automobilka kvôli riešeniu emisného škandálu odsunula na rok 2018 (skôr až 2019) a už sa nepočíta s trojdverovým prevedením. Zostane len klasický päťdverový hatchback, predĺžený sedan (ten má osloviť predovšetkým zákazníkov v Číne) a možno sa pridá aj crossover, liftback alebo variant na spôsob štýlového kombíku shooting-brake.

Audi chce zrejme z radu A3 urobiť podobne bohaté portfólio, aké má Mercedes-Benz pri triede A a technicky príbuzných modelov CLA a GLA. Funkciu crossoveru už plní Audi Q2, ale časom sa zrejme pridá aj päťdverový liftback či práve verzia označovaná ako shooting-brake. Celá modelová rada Audi A3 by mala byť kompletná do roku 2021.

Automobilka Audi tiež potrebuje nejakú odpoveď na chystané podobné modely od BMW, ktoré prejdú s najmenším radom 1 na prednokolkovú platformu. Model Audi A3 je ale úspešný, len v Európe sa posledné tri roky predávalo skoro 200 000 kusov ročne. Rad 1 od BMW spolu s Active Tourer radu 2 majú spolu približne 230 000 predaných kusov za rok. Mercedesy triedy A, CLA a GLA potom zaujmú ročne okolo 280 000 európskych zákazníkov.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY