vytisknout velikost písma Triumph Bonneville Speedmaster a Bobber Black: Radosť pozerať

Triumph Bonneville Speedmaster je praktickejším a komfortnejším variantom úspešného Bobberu. Hlavné rozdiely: prívetivejšia ergonómia, väčšia nádrž a odnímateľné sedlo spolujazdca. Triumph Bonneville Bobber Black prináša okrem čiernej farby aj masívnejšie prednú vidlicu a 16 "koleso.
Triumph Bonneville Speedmaster a Bobber Black: Radosť pozerať

Britský Triumph síce vyrába aj povedzme bežné motocykle, jadro jeho ponuky (i predajných čísiel) však tvorí rad Modern Classics, ktorý ťaží z bohatej histórie značky. Patria k nim aj dve práve odhalené novinky, Bonneville so staronovým prívlastkom Speedmaster a nový variant Bobber v módnom celočiernom prevedení. Obe technicky vychádzajú práve z "Bobíka" Triumph Bonneville Bobber, ktorý bol predstavený pred rokom a odvtedy stihol nazbierať nadšené ohlasy zákazníkov aj motocyklových médií na oboch stranách Atlantiku.

Triumph Bonneville Speedmaster

Označenie Speedmaster v Triumphe už skôr znamenalo "zamerikanizovanú" variantu klasického naháča Bonneville, a tiež nový model tohto mena sa snaži tváriť ako cruiser. Ide mu to lepšie ako v minulosti, pretože vychádza z Bobbera a požičal si od neho i zadnú vidlici imitujúcu neodpružené zavesenie kolesa. Hlavnými rozdielmi sú väčšia palivová nádrž (aj keď 12 litrov stále nie je hodnota na diaľkové expedície), pozmenený ergonomický trojuholník sedlo-riadidlá-stupačky a väčšiu ústretovosť pre výlety vo dvojici.

Tomu nahráva komfortné penové polstrovanie sedla vodiča, odnímateľné sedadlo pre spolujazdkyňu či spolujazdca a upravené odpruženie s nastaviteľným predpätím zadnej jednotky. Predná 41mm vidlica má zdvih 90 mm, zadné kyvka 73. Z ponuky príslušenstva bude možné objednať predné plexi, bočné brašne alebo opierku pre spolujazdca. Poprípade aj tradičné prešívané sedlo, ktoré je síce menej pohodlné, ale v Karlínoch tohto sveta navodia pôsobivejší retro dojem.

Predné brzdiče nesú značku Brembo a zvierajú dvojicu kotúčov s priemerom 310 mm, takže brzdný výkon by rozhodne "retro" byť nemal. Motor je rovnaký ako v Bobberovi, tzn. radový dvojvalec 1200 cm3 vo verzii "High Torque", naladený na 57 kW v 6100 ot.min-1 a 106 Nm v 4000 ot.min-1. Vďaka elektronickému plynu môže Triumph ponúknuť aj tempomat, prepínateľné mapy plynovej rukoväte (Road a Rain) aj kontrolu trakcie. ABS je samozrejmosťou.

 

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY