vytisknout velikost písma Toyota vezie do Ženevy ostrý Yaris s výkonom cez 210 koní

Toyota ukáže na autosalóne v Ženeve facelift modelu Yaris. Hlavnou novinkou bude športová verzia s výkonom cez 210 koní. Yaris dostane aj upravený dizajn. V rámci faceliftu posilní aj hybridné prevedenie.
Toyota vezie do Ženevy ostrý Yaris s výkonom cez 210 koní

Toyota sa vracia do seriálu WRC, čo je moment, ktorý si žiada niečo špeciálne. Začiatkom marca preto Toyota ukáže v Ženeve facelift modelu Yaris. Jeho najväčšou novinkou bude príchod športovej verzie, ktorá bude odkazovať práve na súťažné špeciály.

Do ženevského autosalónu ostávajú ešte necelé dva mesiace, takže Toyota zatiaľ okrem dvoch fotiek veľa technických detailov nezverejnila. Iba uviedla, že výkon bližšie nešpecifikovaného motora bude "viac ako 210 koní".

Paradoxne sa tak druhý najmenší model v európskej ponuke značky stane zároveň jedným z najvýkonnejších. Takto silnú pohonnú jednotku totiž nenájdete ani v GT86, ani v Toyote Hilux alebo Avensis. Viac ponúkne iba osemvalcový Land Cruiser. Najsilnejší motor v aktuálnej verzii modelu Yaris disponuje výkonom 74 kW (100 k). Ide o hybridné prevedenie.

Modernizácia Toyoty Yaris zmení vzhľad automobilu, ktorý si môžeme prezrieť na prvých fotkách. Technici sa ale zamerali aj na jazdné vlastnosti a komfort. V rámci faceliftu posilní aj spomínaný Yaris Hybrid. Na ďalšie podrobnosti si musíme ešte počkať.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY