vytisknout velikost písma Toyota má nový program na úpravu svojich áut

Spoločnosť Toyota predstavila nový GR program. Vďaka nemu zákazníci dostanú športové úpravy rôznych modelov. K dispozícii je tiež možnosť nákupu športového príslušenstva individuálne. Zatiaľ je to čisto japonská záležitosť, ale časom by sa niektoré autá mali dostať aj na iné trhy.
Toyota má nový program na úpravu svojich áut

Toyota na seba upozornila pred niekoľkými mesiacmi, keď uviedla Yaris GRMN. Veľmi sľubné auto však bude vyrábať len v obmedzených sériách, takže všetci záujemcovia sa k nemu nedostanú. Ale nemusia, pretože existuje nový športový program GR. Séria GR všeobecne odkazuje na športové modely, zatiaľ čo GRMN je skratka pre najostrejšie verzie, ktoré budú obmedzené. Rovnako ako to bolo s Yarisom. Cenovo dostupnejšie a neobmedzené modely budú označené ako GR, prípadne bude k dispozícii GR Sport, čo je ľahšia verzia dostupná pre takmer všetky automobily, vrátane napríklad vysoko nešportovej Toyoty Prius.

Toyota uviedla na trh japonský trh GR Vitz, Prius PHV, Vitz, Harrier, Mark X, Voxy a Noah vo verzii GR Sport. Ostatné budú nasledovať, vrátane priostrenej Toyoty GT86 GR.

Špecifické úpravy sa týkajú hlavne vzhľadu, iné sú aj sedadlá, pedále alebo volant. Technicky bude upravený aj podvozok, takže Prius bude tvrdší a ešte tvrdší. Jednotlivci, ktorí majú záujem o prispôsobenie, môžu potom využiť program GR Parts, ktorý je v podstate rovnaký ako BMW Performance M Performance.

Ako už bolo povedané, táto inovácia sa zatiaľ týka len japonského trhu (s výnimkou spoločnosti Yaris GRMN), ale Toyota vo svojej tlačovej správe upozorňuje, že niektoré modely série GR vyjdú aj na iné trhy. Uvidíme, čo nakoniec príde do Európy.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY