vytisknout velikost písma Toyota FT-AC ukazuje, ako by mohla vyzerať ďalšia generácia RAV4

Koncept Toyota FT-AC je zatiaľ len dizajnové cvičenie. Podobne by ale mohla vyzerať ďalšia generácia SUV RAV4. O technike použitej pri koncepte automobilka vôbec nehovorí.
Toyota FT-AC ukazuje, ako by mohla vyzerať ďalšia generácia RAV4

Toyota priviezla na autosalón do Los Angeles okrem iného aj koncept ľahkého terénneho auta FT-AC (Future Toyota Adventure Concept). Vozidlo "je vytvorené pre outdoorových nadšencov, ktorí chcú počas víkendu vyrážať na výpravy do neznáma," uvádza k novinke japonská automobilka.

Koncept FT-AC ale neprichádza náhodou a snáď pre to, že by sa dizajnéri Toyoty nudili. Je to vlastne predzvesť toho, ako by mohla vyzerať ďalšia generácia SUV Toyota RAV4, ktoré patrií medzi najdôležitejšie modely automobilky. Súčasná "ravka" sa vyrába od roku 2013, takže čoskoro bude čas na jej modernizáciu.

O použitej technike konceptu toho Toyota veľa nepovedala, v podstate je to len dizajnové cvičenie. Voz má ale niekoľko zaujímavých detailov, napríklad vstavané kamery, ktoré budú nahrávať každý okamih vášho terénneho dobrodružstva. Zabudovaný Wi-Fi hotspot automaticky odosiela záznam do cloudového úložiska, kde možno v reálnom čase upravovať a zverejňovať príspevky pomocou mobilného zariadenia. Wi-Fi konektivita dokonca cestovateľom umožňuje vysielať živé prenosy z výpravy všetkým fanúšikom a odberateľom.

Z ďalších detailov stoja za pozornosť napríklad aj vstavané diódové hmlovky, ktoré možno vybrať a používať ako baterku, či už ručné, alebo ich možno primontovať na bicykel. Ako nosič bicyklov slúži vstavaný držiak, podobné riešenie ale poznáme už napríklad z niektorých Oplov. Upevňovacie oká pre prípadné vyslobodenie vozidla sú už len malou drobnosťou.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY