vytisknout velikost písma Toto je "tajomný" Hyundai i30 s karosériou fastback

Na internete sa objavili prvé snímky zamaskovanej i30 vo verzii označovanej ako fastback. Maskovaný prototyp ale vyzerá ako klasický liftback. Podobne ako ostatné verzie dostane aj toto prevedenie zadnú viacprvkovú nápravu.
Toto je "tajomný" Hyundai i30 s karosériou fastback

Automobilka Hyundai postupne rozširuje ponuku modelu i30 novej generácie. Na autosalóne v Ženeve sa predstaví verzia kombi, ktorá nasleduje základný hatchback. Ďalším variantom na programe je i30 N a koncom roka príde ešte jedno vyhotovenie. Hyundai ho označuje za fastback, nové špionážne fotografie ale ukazujú skôr na klasický liftback.

Fotografie zverejnil web motorgraph.com. Dôkladné maskovanie toho veľa neodhaľuje, základný tvar karosérie je ale jasný. Svojím spôsobom pripomína napríklad model Ioniq. Splývavý zadok je samozrejme v porovnaní s hatchbackom dlhší, takže môžeme očakávať objemný kufor.

Oproti hatchbacku a kombi dostane tretí variant modelu i30 drobné kozmetické úpravy. Dá sa očakávať, že napríklad predný nárazník bude trochu odlišný, čo dokazujú diódy denného svietenia sklonené pod uhlom 45°. Hatchback a kombi ich majú takmer zvislé.

Po technickej stránke sa veľké prekvapenia pravdepodobne konať nebudú. Aj i30 s karosériou liftback dostane okrem známych zážihových a vznetových motorov napríklad viacprvkovú zadnú nápravu. Na oficiálne odhalenie tejto novinky a teda na väčší prídel informácií si ale ešte niekoľko mesiacov počkáme.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY