vytisknout velikost písma Tokio 2017: Mazda ukázala budúcu generáciu radu 3 a veľké štvordverové kupé

Mazda priviezla do Tokia dva nové koncepty. Štúdia Kai naznačuje podobu budúcej generácie Mazdy3. Druhým konceptom je Vision Coupe.
Tokio 2017: Mazda ukázala budúcu generáciu radu 3 a veľké štvordverové kupé

Mazda predstavila svoje dve hlavné novinky tokijského autosalónu. V oboch prípadoch to sú koncepty, pričom ani o jednom automobilka žiadne technické podrobnosti nezverejnila. Ide skôr len o ukážku toho, kam sa v budúcnosti posunie dizajnový štýl Kodo.

Tým zaujímavejším je menší koncept nazvaný Kai. Ide totiž o predobraz chystanej novej generácie Mazdy3. Voz dostal obrovskú masku, miniatúrne svetlomety a zaujímavo tvarovaný zadok, dá sa ale predpokladať, že vo výsledku sériový variant takto agresívne nebude. Dôkazom je napríklad porovnanie prvej a druhej generácie modelu CX-5, kedy možno generačnú obmenu bez problémov zameniť za facelift.

Ako už vieme z nedávnej minulosti, Mazda3 novej generácie bude prvým modelom, ktorý dostane novú platformu a hlavne revolučný motor Skyactiv-X (pokiaľ automobilka jeho vývoj naozaj dotiahne do sériovej výroby). Pre pripomenutie dodajme, že pod pojmom Skyactiv-X sa ukrýva zážihový štvorvalec spaľujúci benzín spôsobom veľmi podobným dieselom.

Druhou novinkou značky Mazda na tokijskom autosalóne je zaujímavo vyzerajúce veľké kupé, ktoré je ale len rýdzo dizajnovou štúdiou.

Obom konceptom je spoločná nová evolúcia štýlu Kodo, ktorá je menej ozdobná ako doteraz a viac pracuje s hladkými oblými plochami. Dobre je to vidieť hore na titulnom obrázku.

Okrem nových konceptov si môžu návštevníci prezrieť aj Mazdu CX-8 a špeciálnu edíciu MX-5 pomenovanú ako Red Top s červenou strechou a s čalúnením interiéru kožou nappa v gaštanovom odtieni.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY