vytisknout velikost písma Tokio 2017: Lexus LS + Concept vie jazdiť na diaľnici úplne sám

Lexus pripravuje diaľničného autopilota. Najprv ho dostane veľký sedan LS. Systém sa bude sám pravidelne aktualizovať o nové funkcie.
Tokio 2017: Lexus LS + Concept vie jazdiť na diaľnici úplne sám

Luxusná odnož Toyoty, automobilka Lexus, predstavuje na autosalóne v Tokiu svoju víziu luxusného sedanu LS na obdobie po roku 2020. Hoci koncept Lexus LS+ prináša trochu divokejšie tvary karosérie, v zásade sa jedná o rovnaké auto. Navonok. Tie dôležité zmeny na pohľad vidieť nemožno.

Lexus mieri medzi autá s autonómnym riadením. Plánuje plne samočinný systém riadenia pre diaľničnú prevádzku, ktorý nazýva Highway Teammate.

Tento "diaľničný parťák" je určený pre jednosmerné viacprúdové cesty pre motorové vozidlá, kde plne prevezme riadenie, bude vedieť s trochou pomoci od vodiča prejsť z pruhu do pruhu a postará sa o bezpečný odstup od ostatných. Vodič nebude musieť mať ruky na volante. Pre bežnú prevádzku na obojsmerných cestách a v meste je tu stále volant s pedálmi. Na druhú stranu, adaptívny tempomat a asistent pre jazdu v kolóne bude funkčný tiež.

Lexus LS+ sa tiež učí a pamätá si, ako vyzerajú cesty v miestach, kadiaľ jazdíte. Zároveň neustále komunikuje s dátovým centrom a získava aktuálne dáta pre funkciu svojho systému. Pre aktualizácie teda nie je potrebné jazdiť do servisu a auto si ich stiahne samo. Takéhoto systému sa teda vo vozidlách Lexus dočkáme v priebehu pár rokov a koncept napovedá, že prvý ho dostane luxusný sedan LS.

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY