vytisknout velikost písma Testy Euro NCAP preverili osem noviniek. Karoq nezažiaril

Ďalšie kolo bariérových testov Euro NCAP preverilo osem noviniek na trhu. Okrem iného došlo aj na novú Škodu Karoq. Žiadne prekvapenie sa nekoná, všetkých osem áut dostalo maximálne päťhviezdičkové hodnotenie. Karoq z týchto ôsmich ale rozhodne nie je najlepší.
Testy Euro NCAP preverili osem noviniek. Karoq nezažiaril

Na svete sú výsledky ďalšieho kola testov Euro NCAP, v rámci ktorého bolo preverených celkom osem nových modelov. Žiadneho prekvapenia sme sa tentoraz nedočkali, pretože všetky testované automobily dostali maximálne možné päťhviezdičkové hodnotenie.

Menovite prešli testami Euro NCAP modely Volvo XC60, Citroën C3 Aircross, Mitsubishi Eclipse Cross, Opel Crossland X, Volkswagen T-Roc, Volkswagen Polo, Seat Arona a Škoda Karoq, ktorá bude pre slovenského čitateľa zrejme najzaujímavejšia. Pretože ide o modely zavedených automobiliek, dá sa povedať, že päť hviezd pre nich bolo povinnosťou.

Vzájomné podrobnejšie hodnotenia sa ale líšia, čo dokazuje priložená tabuľka:

Ochrana dospelých osob Ochrana detí Ochrana chodcov Asistenčné systémy
Citroën C3 Aircross 85 % 82 % 64 % 60 %
Mitsubishi Eclipse Cross 97 % 78 % 80 % 71 %
Opel Crossland X 85 % 84 % 62 % 57 %
Seat Arona 95 % 80 % 77 % 60 %
Škoda Karoq 93 % 79 % 73 % 58 %
Volvo XC60 98 % 87 % 76 % 95 %
Volkswagen Polo 96 % 85 % 76 % 59 %
Volkswagen T-Roc 96 % 87 % 79 % 71 %

Z tej je dobre vidieť, že medzi aktuálne testovanými automobilmi bol Karoq skôr horší. Ochrana dospelých osôb 93% rozhodne nie je zlá, lenže lepšieho výsledku dosiahli všetky modely s výnimkou Citroënu a Opelu. Za ochranu detí získal Karoq 79%, pričom to je z tejto osmičky druhý najhorší výsledok. Za ochranu chodcov získalo nové mladoboleslavské SUV vôbec najnižšiu známku (73%) a pri asistenčných systémoch to bolo predposledné miesto, keď menej ako 58% dostal iba Opel.

Je zaujímavé, že všetci koncernoví súrodenci dopadli lepšie, hoci napríklad Arona aj Polo sú menšie. Veľmi vysoké hodnotenie získalo Volvo, ktoré si na bezpečnosti zakladá. Za pozornosť ale stojí aj nové Mitsubishi a jeho ochrana dospelých osôb hodnotená na 97%.

Videá z testov všetkých modelov nájdete nižšie:

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Test Range Rover Velar D300: Takto má vyzerať SUV

Range Rover Velar je aj napriek svojej istej nedokonalosti krásne auto. Takto by malo vyzerať a hlavne jazdiť každé SUV. Britská novinka stelesňuje mix pre vodiča zaujímavých jazdných vlastností, vysokej miery komfortu a zaujímavej dynamiky.

19. 12. 2017 | Dalibor Žák
Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

Čo urobí viac oktánov s výkonom trojvalca 1.0 TSI? Toto

S našou dlhodobo testovanou Fabiou sme sa zastavili na brzde. Namerané hodnoty rozhodne nepriniesli sklamanie. Zároveň sme vyskúšali, čo s parametrami motora urobí drahší benzín. Výrazný rozdiel nečakajte.

18. 12. 2017 | Dalibor Žák | 1 příspěvek
Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Ako je na tom šesťvalcová Kia Stinger s výkonom? O nedostatok koní sa nebojte

Kia Stinger je jednou z najzaujímavejších noviniek tohto roku. V rámci redakčného testu vrcholnej verzie GT sme zmerali aj reálny výkon dvakrát preplňovaného zážihového motora. Šesťvalcový Stinger sa zaradil k tým autám, ktoré na brzde vykázali vyššie ako udávané maximum.

6. 12. 2017 | Dalibor Žák

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY