vytisknout velikost písma Test Mercedes-Benz S 500 4Matic Coupé: Jedným slovom dokonalosť

Celých šesť dní som za volantom Mercedes-Benz S 500 4Matic Coupé riešil jeden problém. Dokážem vôbec za pomoci písmen a viet vyjadriť, ako veľmi je toto auto pohodlné? Myslím, že riešenie tohto problému som nenašiel.
Test Mercedes-Benz S 500 4Matic Coupé: Jedným slovom dokonalosť
Zoznam kapitol
  1. Úvod, Dokonalosť už na pohľad?
  2. V maximálnej tichosti, A praktická stránka veci?
  3. Výkon 456 koní, ale celkom predpisová jazda, Vie sa toho chopiť
  4. Asistenti na každom rohu, Verdikt: Dokonalost, nebyť dvoch detailov, Technické údaje
  5. Mercedes-Benz S 500 4Matic Coupé: Fotogaléria

Zvyčajne sa snažíme ponúkať testy noviniek. Chceme sa k nim dostať čo najskôr a čo najskôr vám tiež predložiť naše dojmy, fotky, závery a názory. Nie vždy sa to samozrejme podarí, každá redakcia chce mať všetko čo najskôr, no rozhodne nie je obvyklé, aby sme zverejňovali test auta, ktoré sa predstavilo pred dvoma rokmi a ktoré odvtedy nedostávalo žiadny facelift. A to je presne prípad Mercedesu-Benz S Coupé.

Veľmi dobre si spomínam na ženevský autosalón v roku 2014, kde na stánku Mercedesu panoval solídny nával. Áno, sú to takmer na deň presne dva roky od doby, kedy nemecká automobilka predstavila triedu S v prevedení kupé. Obrovské, od pohľadu luxusné, pre niekoho možno veľmi naduté auto. A už vtedy bolo jasné, že sa o tohto krásavca zákazníci len tak pobijú.

Takže sme si museli na novinársky voz počkať. Čakanie trvalo dva roky až do tohtoročného januára.

_DSC0593.jpg_DSC0603.jpg
S Coupé je zásah do čierneho. Záujem oň bol taký, že sa na novinárske auto dostalo až dva roky po svetovej premiére

Na test som sa úprimne tešil. Klamal by som, keby som tvrdil, že všetky testy sú len a len práca. Nie sú. Niektoré týždne predstavujú sedemdňový zážitok okorenený o nejaké to fotenie a ďalšie povinnosti a ja som mal tušenie, že práve S Coupé osadené dvakrát preplňovaným osemvalcom bude presne ten prípad. Nemýlil som sa.

Dokonalosť už na pohľad?

Osobne si myslím, že dizajn S Coupé patrí k tomu vôbec najpodarenejšiemu, čo je aktuálne na trhu. Nech už ale patríte medzi priaznivcov súčasného štýlu Mercedesu, alebo mu nemôžete prísť na chuť, jedno je každopádne isté. Toto auto na vás určite zapôsobí. Keď to nebudú oku lahodiace krivky, tak to zaručene budú rozmery.

Len si to predstavte. Máte automobil, ktorý je prezentovaný ako štvormiestny, ale fakticky ide skôr o koncepciu 2+2, pretože zadní cestujúci trpia hlavne ponúkaným miestom pre kolená. Lenže ten automobil meria na dĺžku 5027 mm a rázvor bez päť a pol centimetra dosahuje na rovné tri metre.

_DSC0584.jpg_DSC0592.jpg_DSC0601.jpg
Mercedes-Benz S Coupé je jedno z najlepšie vyzerajúcich áut na trhu. Vzhľadom ku svojej veľkosti je veľmi elegentné

Aby som to preložil, S Coupé je gigantické kupé, s giganticky dlho kapotou, parádno siluetou strechy a efektným zadkom. Ak chcete poznať dôvody, prečo zákazníci toto auto vzali okamžite útokom, potom sa stavím, že vzhľad ako taký bol určite jedným z tých hlavných.

V našom prípade na atraktívnosti pridali ešte devätnásťpalcové disky vybavené dvadsiatimi pomerne malými lúčmi. Podobné kolesá sú presne mojou šálku kávy, ktorú si môžem dávať päťkrát denne. Mimochodom disky sú obuté do pneumatík s rozmerom 245/45 R19. Športovú vizáž automobilu potom má na svedomí línia AMG. Tú spoznáte podľa výraznejšej masky chladiča, agresívnejšieho nárazníka alebo podľa zadného difúzora. Ak môžem radiť, tak sa tento príplatok určite vyplatí. Vzhľadom k celkovej cene auta nakoniec nejde o žiadne hrozné peniaze.

_DSC0587.jpg_DSC0591.jpg_DSC0586.jpg
Výrazná maska alebo zadný difúzor sú podpisom AMG Line. Diódové svetlá sú štandardom, priplatiť si môžete za verziu s krištáľom od Swarovski 

Možno si spomeniem, že na tému vonkajšieho dizajnu je tu ešte jeden drobný detail, ktorý vzbudil pri predstavovaní auta veľkú pozornosť. Každé S Coupé má v štandarde diódové adaptívne svetlá, čo zvyčajne býva to najlepšie, čo si k obyčajnejším automobilom môžete kúpiť. Mercedes však ponúka niečo navyše. Siahnuť môžete po verzii osadenej krištáľmi Swarovski. Sedemnásť krištáľov padne na denné svietenie, ďalších tridsať je použitých na smerovku. Príplatok? Takmer 3-tisíc eur. Testovací exemplár toto nemal a ja nemám pocit, že by mu to nejako zásadne chýbalo. Ale keď neviete, čo s peniazmi...

Mercedes-Benz S Coupé sa dizajnovo veľmi podaril, čo spoznáte aj podľa okoloidúcich, ktorí neváhajú pri prejazde odhodiť spodnú čeluste minimálne ku kolenám. Toto auto je dokonalosť už na pohľad.

Radosti
Podarený dizajn
Totálne odhlučnenie interiéru
Absolútny komfort na palube
Výborný motor
Rozumná spotreba
Jazdné vlastnosti
Starosti
Detaily v spracovaní interiéru
Prevodovka, ktorá pracuje výborne, nie však dokonale
Sú situácie, kedy priťahuje pozornosť až príliš
9  /10
79 fotografií
Pokračovanie testu
Fotogaléria79 fotografií
922478114 386829684 907515838
Sledujte AutoMag na Facebooku Ďalšia kapitola
Ford Focus RS vs. Ford Mustang V8 GT: Otázka za tridsaťpäť tisíc

Ford Focus RS vs. Ford Mustang V8 GT

Dajme tomu, že máte plus mínus tridsaťpäť tisíc a zháňate zaujímavé športové auto. Ponuka trhu je dnes veľmi pestrá a ako ju budete prechádzať, stopercentne sa skôr či neskôr zastavíte pri automobilke Ford, ktorá vás bude lákať do svojej stajne hneď na dve nové položky - Focus RS a Mustang.

18.  10.  2016 | Dalibor Žák
Test Mercedes-Benz S 500 Cabriolet: a nič viac vás nezaujíma

Test Mercedes-Benz S 500 Cabriolet: a nič viac vás nezaujíma

Mercedes-Benz triedy S je vo verzii Cabriolet krásne auto, ktoré sa za svoju nie práve ľudovú obstarávaciu cenu naozaj nehanbí - a to je pri podobných automobilov dobre.

14.  10.  2016 | Lukáš Dittrich
Dlhodobý test Mazda 6 Wagon G 192 AT: Na nemeckej diaľnici

Dlhodobý test Mazda 6 Wagon G 192 AT: Na nemeckej diaľnici

S našou Mazdou sme podnikli svižnú cestu do Stuttgartu. Rýchlosť dosahovala 200 km/h, spotreba sa vošla pod 10 l/100 km.

14.  10.  2016 | Lukáš Dittrich

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Týchto 20 motorov obíďte v bazáre širokým oblúkom

Týchto 20 motorov obíďte v bazáre širokým o…

Uvažujete o kúpe jazdenky? Potom by sa vám možno mohol hodiť prehľad dvadsiatich motorov, ktoré sa vedia ľahko zmeniť v pascu.

30.  5.  2016 | | 7 N/A
10 spoľahlivých motorov „držiakov“, ktorých kúpou nešliapnete vedľa

10 spoľahlivých motorov „držiakov“, ktorých…

Poznáte to. Tie najspoľahlivejšie motory máme všetci vo svojich garážach. Napriek tomu nie je zlé vedieť aj o tých ďalších. Už preto, že doba je zlá a vývoju naozaj kvalitných motorov s veľkou výdržou nepraje. Odolných agregátov poznáme z minulosti nespočet, vyberáme však vzorku tých "novších", ktoré nás ešte nenútia jazdiť úplnými veteránmi. Náš výpočet má opäť podobu zoznamu, nie rebríčku. Poradie je preto abecedné.

22.  4.  2016 | | 1 N/A
12 najtrápnejších áut posledného desaťročia podľa magazínu Forbes

12 najtrápnejších áut posledného desaťročia…

Magazín Forbes zverejnil dvanástku najtrápnejších áut za poslednú dekádu. Je v nej pochopiteľne veľa amerických, ale na špičke sa prekvapivo stretnete s japonským a nemeckým autom.

22.  6.  2016 |
10 lákavých ojazdených áut, ktoré si ale radšej nikdy nekupujte

10 lákavých ojazdených áut, ktoré si ale ra…

Niektoré veľmi zlé jazdenky sa maskujú v solídnom kabáte. Vybrali sme desiatku tých, ktorým je z rôznych dôvodov lepšie sa úplne vyhnúť.

1.  7.  2016 |
Dvojtest Volkswagen Golf Sportsvan 1.2 TSI a 1.4 TSI DSG: Zlý sen

Dvojtest Volkswagen Golf Sportsvan 1.2 TSI …

Nástupcu zvýšeného Golfu Plus sme podrobili redakčnému testu rovno v dvoch variantoch: cenovo dostupné 1.2 TSI Comfortline s manuálnym radením a rozmarné 1.4 TSI Highline s automatom DSG.

1.  4.  2016 | | 1 N/A
Test jazdeniek s cenou okolo 10 tisíc eur: Ford Mondeo, Opel Insignia, VW Passat

Test jazdeniek s cenou okolo 10 tisíc eur: …

Nie je to zas tak dávno, kedy sa tieto autá objavovali v testoch noviniek. Dnes sa na ne pozrieme podrobnejšie pri porovnávacom teste jazdeniek. Ktoré z nich je najlepšia kúpa?

19.  4.  2016 |
Test Suzuki Vitara 1.6 VVT 4x4: Veľmi dôkladná zmena identity

Test Suzuki Vitara 1.6 VVT 4x4: Veľmi dôkla…

Meno Vitara síce zostalo, všetko ostatné je ale celkom iné. Na off-road rovno zabudnite, nová generácia nám pri teste totiž zo všetkého najviac pripomínala nafúknutý Swift.

22.  6.  2016 | | 1 N/A
Výskum v ČR: Drahšia nafta výkon nezvýši

Výskum v ČR: Drahšia nafta výkon nezvýši

Za liter obyčajnej nafty môžete zaplatiť aktuálne aj menej ako 1,40 €, naopak za prémiové palivo viac ako 1,50 €. Test našich českých kolegov však ukázal, že tankovať drahšiu naftu v očakávaní vyššieho výkonu je zbytočné.

22.  6.  2016 | | 1 N/A
Rodinné autá, v ktorých budete vyzerať dobre

Rodinné autá, v ktorých budete vyzerať dobr…

MPV rôznych veľkostí sú zamerané na praktickosť, ale niektorým nechýba ani dávka imidžu, stádo koní pod kapotou či avantgardný dizajn.

22.  4.  2016 |
Korózia sa týka aj moderných áut. Tu sú dôkazy

Korózia sa týka aj moderných áut. Tu sú dôk…

Zhrdzavenie väčšina z nás považuje za najmenej "dôstojnú" závadu moderného vozidla. Sme schopní často odpustiť čokoľvek, ale pľuzgiere pod lakom alebo deravé plechy? Ani náhodou...

18.  4.  2016 | | 3 N/A